Kapitalny występ Cerrad Czarnych Radom! Zawiercie bez punktów w hali MOSiR-u!

Cerrad Czarni Radom w czwartkowy (7 lutego) wieczór sięgnęli po 11. zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi! Wojskowi po porażce w Warszawie, w ramach 18.kolejki PlusLigi podejmowali na własnym terenie Aluron VIrtu Wartę Zawiercie. Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia stanęli na wysokości zadania, wygrywając za trzy punkty! MVP meczu wybrano Wojciecha Żalińskiego!

Cerrad Czarni Radom do meczu z Aluron Virtu Wartą Zawiercie podchodzili z jednym nastawieniem - zwycięstwo przed własną publicznością! Po dwóch porażkach z rzędu, morale zespołu nie były najlepsze, jednak czwartkowy (7 lutego) wieczór był dla zespołu szansą, na odbudowanie swojej pozycji w lidze!

Pojedynek w hali MOSiR-u z Jurajskimi Rycerzami rozpoczął się idealnie dla Cerrad Czarnych Radom. Wojskowi w niczym nie przypominali zespołu sprzed tygodnia, kiedy to w hali Torwar w Warszawie, w swojej grze nie przypominali zespołu z pierwszej rundy rozgrywek.

Premierowa odsłona obfitowała w wiele wspaniałych zagrań z obu stron. Radomianie niesieni dopingiem własnych kibiców nie odpuszczali żadnej piłki, dzięki czemu zdobywali punkty nie tylko w pierwszej akcji, ale przede wszystkim wykorzystywali nadarzające się kontry. W końcówce seta, Wojskowi prowadzili (21:17). Dwa skuteczne ataki Wojciecha Żalińskiego i Tomka Fornala przypieczętowały triumf 25:21.

W drugiej odsłonie Aluron Virtu Warta wrócił do gry. Zawiercianie poprawili zdecydowanie element przyjęcia zagrywki przeciwnika, a sami zaczęli dokładać punkty w polu serwisowym. Przy stanie (18:15) dla gości, w ataku nie pomylił się Grzegorz Bociek, a asowa zagrywka Krzysztofa Rejno dała prowadzenie (20:15). Aluron nie oddał przewagi do końca seta, zwyciężając drugą odsłonę 25:19.

Największe emocje czekały na nas jednak w dwóch kolejnych partiach. Cerrad Czarni Radom walczyli o każdą piłkę, a co więcej nie mylili się w końcowych akcjach, punktując swojego przeciwnika w ataku, a przede wszystkim bloku. W trzecim secie Wojskowi przegrywali (21:18), a mimo to odwrócili losy seta, wygrywając na przewagi 26:24. W następnej odsłonie Zawiercianie mieli dwie piłki setowe (24:22), ale najpierw fantastycznym atakiem i serwisem popisał się Wojciech Żaliński, a później blok Tomka Fornala na Grzegorzu Boćku, dał walkę na przewagi (24:24). W niej górą okazali się gospodarze, którzy triumfowali 30:28, a w całym meczu 3:1!

MVP spotkania wybrany został przyjmujący Cerrad Czarnych Radom, Wojciech Żaliński. Zawodnik WKS-u, zdobył w tym spotkaniu 21 punktów, kończąc mecz z 72% skuteczności w ataku.

Teraz przed Cerra Czarnymi Radom dzień przerwy. W sobotę (9 lutego) i niedzielę (10 lutego) Wojskowi będą przygotowywać się do kolejnego pojedynku w lidze. Tym razem do Radomia przyjedzie Chemik Bydgoszcz. Pojedynek zaplanowany został 11 lutego o godzinie 20:30 w hali MOSiR-u.

Cerrad Czarni Radom - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:21, 19:25, 26:24, 30:28)
MVP: Wojciech Żaliński (Cerrad Czarni Radom)
Cerrad Czarni Radom: Vincić 4, Filip 3, Żalinski 21, Fornal 18, Pajenk 10, Huber 7, Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Zhigalov 10, Kwasowski, Ostrowski
Aluron Virtu Warta Zawiercie: Masny 2, Bociek 26, Ferreira 14, Semeniuk 15, Gawryszewski 6, Rejno 11, Koga (libero) oraz Malinowski, Dosanjh, Waliński