Kadeci Radomskiego Centrum Siatkarskiego wicemistrzami Mazowsza! (VIDEO)

Podopieczni Arkadiusza Sawiczyńskiego zapracowali na prestiżowy tytuł. Finałowy turniej Mistrzostw Mazowsza w hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu rozpoczęli od zwycięstwa nad MDK Warszawa. Emocjonująca była zwłaszcza trzecia odsłona spotkania, w której gospodarze zwyciężyli 29:27. - Dwa pierwsze sety zakończyły się naszym przekonywującym triumfem. W trzecim kontrolowaliśmy przebieg rywalizacji, ale rywal nie odpuścił. Doprowadził do gry na przewagi, ale ostatecznie zwyciężyliśmy. Cieszymy się i już koncentrujemy przed kolejnym starciem - zapewnił po meczu szkoleniowiec.

Po drugim występie Arkadiusz Sawiczyński ponownie miał powody do zadowolenia. Tym razem młodzież z Radomia przeciwnikowi oddała jednego seta. Metro na swoją korzyść rozstrzygnęło drugą odsłonę. W pozostałych wyższość Czarnych nie podlegała już dyskusji. Drużyna Radomskiego Centrum Siatkarskiego zwyciężyła 3:1. Po tym jak w kolejnym spotkaniu MOS Wola pokonała MDK Warszawa zespół gospodarzy był już pewny tytułu wicemistrzowskiego.

O ostatecznej kolejności zadecydował trzeci dzień zmagań. Na otwarcie Metro w czterech setach pokonało MDK Warszawa, a w kończącym turniej meczu stołeczna Wola takim samym rezultatem zwyciężyła Czarnych. Gospodarze kapitalnie zaprezentowali się w drugim secie, w pozostałych niestety górą był przeciwnik. - Nasi zawodnicy byli niepocieszeni. Przy dekoracji w ich oczach widać było sportową złość. Jestem jednak przekonany, gdy ochłoną na pewno dotrze do nich, że srebrny medal mistrzostw Mazowsza to znaczące osiągnięcie. Przed nimi jeszcze wiele podobnych turniejów, w których naprawdę będą mieli okazję udowodnić swoje spore już umiejętności - podsumował niedzielną konfrontację Michał Zdybiewski, wiceprezes Radomskiego Centrum Siatkarskiego.

Czarni zagrali w składzie: Jakub Sadkowski, Kacper Żaczek, Mateusz Kłoda, Jakub Dembowski, Dawid Sawicki, Daniel Siara, Kacper Sadal, Piotr Skwira, Kacper Klepacz, Jakub Grzesik, Maciej Kowalski, Bartosz Grajper. Artur Klimek i Jakub Wróbel.

Tytuł mistrzowski wywalczył MOS Wola Warszawa, którego liderami byli Jakub Buczek i Piotr Szlęzak. Pierwszy zasłużenie odebrał nagrodę dla najlepszego gracza drużyny, drugi tytuł MVP turnieju. W pozostałych drużynach wyróżnieni zostali natomiast: Bartosz Grajper (Czarni Radom), Kacper Siwic (MDK Warszawa) i Bartłomiej Jankowski (Metro Warszawa).

Medale, okazałe puchary, dyplomy i nagrody indywidualne siatkarzom wręczyli Karol Małolepszy, prezes Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej i Michał Zdybiewski, wiceprezes RCS Radom. Patronat nad zmaganiami sprawował Radosław Witkowski, prezydent miasta Radomia. Radomskie Centrum Siatkarskie dziękuje za pomoc i wsparcie organizacji turnieju Gminie Miasta Radomia, Wodociągom Miejskim, Stowarzyszeniu Czarni Radom oraz firmom Cerrad i Pierrot.