PlayOff: W Zawierciu lepszy Aluron. Teraz rywalizacja przenosi się do Radomia!

Drużyna z Zawiercia sięgnęła po pierwsze zwycięstwo w walce o półfinał Mistrzostw Polski. Cerrad Czarni Radom ulegli swojemu rywalowi po pięciosetowej walce. MVP meczu wybrany został zawodnik Aluronu, Alexandre Ferreira. Drugi mecz tej pary ćwierćfinałowej rozegrany zostanie w niedzielę (31 marca) w Radomiu!

Obie drużyny do pierwszego pojedynku w ćwierćfinale Mistrzostw Polski, podeszły niezwykle zdeterminowane. Dla Aluronu to dopiero drugi sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce i drużyna z Zawiercia już znalazła się w najlepszej szóstce siatkarskiej ekstraklasy. Cerrad Czarni Radom po bardzo udanej rundzie zasadniczej obecnego sezonu, zrealizowała przedsezonowe cele, jednak podopieczni Roberta Prygla nie zamierzają na tym poprzestać.

Mecz w hali OSiR w Zawierciu rozpoczął się od wyrównanej walki. Jako pierwsi na kilku punktową przewagę wyszli gospodarze, którzy prowadzili (12:8). Wojskowi za sprawą skutecznego ataku Michała Filipa oraz punktowym serwisom Tomka Fornala, zbliżyli się do swojego przeciwnika na jeden punkt (14:13). Kiedy Marcin Waliński najpierw zaatakował na aut, a w następnej akcji pojedynczym blokiem zatrzymał go Wojciecha Żaliński, Wojskowi wyszli na prowadzenie (15:16). W decydującym momencie seta mieliśmy remis (20:20).

Skuteczne zagrywki Alexandre Ferreiry oraz pomyłka w ataku Michała Filipa, dała prowadzenie Aluronowi (22:20). Warta miała w tej partii już piłkę setową (24:23), lecz dwa asy serwisowe Norberta Hubera dały szansę na zwycięstwo Cerrad Czarnym Radom (24:25). Walka toczyła się na przewagi, z której zwycięsko po bloku Alena Pajenka wyszli Cerrad Czarni Radom – 27:29!

Drugi set w hali OSiR w Zawierciu był kontynuacją wielkich siatkarskich emocji! Rywalizacja pomiędzy Wojskowymi a Jurajskimi Rycerzami zaczęła „nabierać kolorów”. Gospodarze coraz lepiej zaczęli radzić sobie w polu serwisowym, a Cerrad Czarni Radom nadal utrzymywali dobrą skuteczność w ataku. Rezultat tego seta znów decydował się do ostatnich wymian. Aluron za sprawą skutecznego ataku, a następnie punktowej zagrywki Marcina Walińskiego zbudował trzypunktową przewagę (22:19). Wojskowi grali do końca , lecz autowy serwis radomian ustalił wynik partii 25:22.

Obie drużyny nie zwalniały tempa w swojej grze, ale trzeci set zapisany został na konto Cerrad Czarnych Radom! Decydujący „cios” zadał w końcowym fragmencie partii Wojciech Żaliński. To właśnie zagrywki przyjmującego Wojskowych, przypieczętowały zwycięstwo w trzecim secie. Przy wyniki (21:21) Wojciech Żaliński posłał trzy asy serwisowe z rzędu, a skuteczny atak Tomka Fornala dał zwycięstwo 21:25.

Aluron przed własną publicznością, udowadniał już nie raz w tym sezonie, że walczy do ostatniej piłki. Zawiercianie w czwartym secie znów zaskoczyli zagrywką, a w roli głównej był, Alexandre Ferreira. Aluron doprowadził do tie-breaka, wygrywając czwartą partię 25:17. W decydującym o losie pierwszego ćwierćfinałowego meczu tie-breaku, ręce w geście zwycięstwa podnieśli siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Wojskowi musieli uznać wyższość swojego przeciwnika przegrywając 15:13.

Teraz rywalizacja przenosi się do Radomia. Drugi pojedynek rozegrany zostanie 31 marca o godzinie 14:45 w hali MOSiR-u. W przypadku zwycięstwa drużyny z Zawiercia, Aluron awansuje do półfinału Mistrzostw Polski, gdzie czeka już ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Z kolei wygrana Cerrad Czarnych Radom przedłuży rywalizację w tej parze. Wówczas decydujący, trzeci mecz rozegrany zostanie w Zawierciu 6 kwietnia.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom 3:2 (27:29, 25:22, 21:25, 25:17, 15:13)