Półfinał nie dla Cerrad Czarnych Radom. Wojskowi powalczą o piąte miejsce z mistrzem Polski

Cerrad Czarni Radom nie zagrają w sezonie 2018/2019 o medale Mistrzostw Polski. W trzecim, decydującym pojedynku ćwierćfinałowym w Zawierciu, podopieczni Roberta Prygla przegrali w trzech setach z miejscową Aluron Virtu Wartą. Wojskowi w rywalizacji do dwóch zwycięstw przegrali 2:1 i teraz czeka ich walka o miejsca 5-6 z PGE Skrą Bełchatów.

Nie tak wyobrażali sobie niedzielny (7 kwietnia) trzeci pojedynek w ćwierćfinale PlusLigi siatkarze Cerrad Czarnych Radom. Stawką meczu w Zawierciu był awans do półfinału Mistrzostw Polski. Aluron Virtu Warta przed własną publicznością wygrał z drużyną z Radomia w trzech setach.

Mecz w hali OSiR w Zawierciu przyciągnął nadkomplet publiczności. W sektorze gości pojawiło się ponad 150 fanów z Radomia, którzy od pierwszych minut wspaniałym dopingiem wspierali siatkarzy WKS-u. Na trybunach trwało prawdziwe święto siatkówki, a na parkiecie trwała ostatnia batalia o awans do półfinału.

Spotkanie w Zawierciu miało jednak jednego aktora na boisku i byli nimi gospodarze. Zawodnicy Cerrad Czarnych Radom tylko do połowy pierwszego seta skutecznie walczyli z przeciwnikiem. Aluron Virtu Warta Zawiercie  przegrywał w premierowej odsłonie (8:12), a następnie (12:15). Wojskowi nie zdołali utrzymać prowadzenia, a kiedy w polu serwisowym gospodarzy pojawił się Mateusz Malinowski, Rycerze z Zawiercia odrobili nie tylko straty, ale objęli prowadzenie. Pierwsza odsłona wygrana została przez gospodarzy 25:21.

Dwa kolejne sety to pełna dominacja zespołu z Zawiercia. Robert Prygiel szukał w meczu rozwiązań, jednak żadna nie przyniosła pożądanych efektów. Wojskowi przegrali drugiego seta 25:19, a w trzeciej odsłonie ponieśli porażkę 25:17. Awans do półfinału wywalczyli zatem siatkarze Aluronu, którzy w rywalizacji do dwóch zwycięstw w ćwierćfinale PlusLigi, zwyciężyli 2:1.

Cerrad Czarni Radom muszą zatem skupić się nad rywalizacją o miejsca 5-6. Ich przeciwnikiem będzie PGE Skra Bełchatów. Pierwszy mecz zaplanowany został na 20 kwietnia na godzinę 20:30 w radomskiej hali MOSiR-u.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:19, 25:17)
Aluron Virtu Warta Zawiercie: Masny 2, Malinowski 11, Waliński 11, Ferreira 13, Rejno 8, Gawryszewski 3, Koga (libero) oraz Dosanjh, Semeniuk, Bociek, Kania
Cerrad Czarni Radom: Vincić, Filip 10, Żaliński 6, Fornal 7, Pajenk 2, Huber 10, Ruciak (libero) oraz Giger, Kwasowski 2, Wasilewski (libero), Rybicki 1, Ostrowski 1.

*Materiał video przygotowany przez telewizję klubową CzarniTV oraz redakcję Echo Dnia Radomskie.

RUNDA PLAY-OFF - sezon 2018/2019

Play-Off o miejsca 5-6
(Rywalizacja w ćwierćfinale toczy się do 2.zwycięstw):

1. mecz:
Cerrad Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów - 13 kwietnia, godzina 20:30, hala MOSiR Radom
2. mecz:
PGE Skra Bełchatów - Cerrad Czarni Radom - 16 kwietnia, godzina 17:30, Bełchatów

ĆWIERĆFINAŁ

1. mecz:
Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom - 3:2 (27:29, 25:22, 21:25, 25:17, 15:13)
2. mecz: Cerrad Czarni Radom
 - Aluron Virtu Warta Zawiercie - 3:1 (26:28, 25:20, 34:32, 25:21)
3. mecz: Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom - 3:0 (25:21, 25:19, 25:17)