Udany początek Słowenii w walce o Ligę Narodów!

W środę (3 lipca) rozpoczął się turniej FIVB Mens Volleyball Challenger Cup, którego stawką jest "bilet" na przyszłoroczne zmagania w Lidze Narodów! Na inaugurację turnieju w Lublanie, Słowenia z siatkarzami Cerrad Czarnych Radom w składzie, pokonała Chile bez straty seta!

Od środy (3 lipca) do niedzieli (7 lipca) w Lublanie w Słowenii, trwa turniej FIVB Mens Volleyball Challenger Cup, którego stawką jest awans do Ligi Narodów 2020 FIVB. W turnieju udział biorą: gospodarze Słowenia, Turcja, Białoruś, Kuba, Chile i Egipt. W reprezentacji Słowenii znaleźli się siatkarze Cerrad Czarnych Radom, Alen Pajenk oraz kapitan WKS-u, Dejan Vincić.

Słoweńcy przed własną publicznością, zaliczyli bardzo udaną inaugurację! W pierwszym grupowym meczu, pokonali bez straty seta drużynę Chile, wygrywając kolejno partie 25:15, 25:15 oraz 25:19. Cały mecz rozegrał środkowy Cerrad Czarnych Radom, Alen Pajenk. Środkowy reprezentacji Słowenii zdobył dla swojego zespołu 7. punktów. Z kolei Dejan Vincić pojawił się w meczu z ławki rezerwowej w pierwszym secie, a trzecią partię rozegrał w pełnym wymiarze.

W drugim pojedynku grupowym, przeciwnikiem Słowenii będzie Turcja. Mecz zaplanowany został na piątek (5 lipca). Do dalszego etapu FIVB Mens Volleyball Challenger Cup awansują po dwie reprezentacje z każdej z dwóch grup, które utworzą pary półfinałowe. Awans do Ligi Narodów 2020 FIVB, wywalczy zwycięzca turnieju w stolicy Słowenii.

Słowenia - Chile 3:0 (25:15, 25:15, 25:19)
Słowenia: Urnaut, Stern, Cebulj, Pajenk, Kozamernik, Ropert, Kovacić (liber) oraz Toman (libero), Stalekar, Gasparini, Vincić, Videćnik
Chile: Parraguirre V. , Bonacic, Uteau, Araya, Parraguirre T. , Banda, Castilo (libero) oraz Parraguirre M. , Mardones, Soltau