Francja bez szans! Polacy z kolejnym zwycięstwem na Uniwersjadzie!

Biało-czerwoni w drugim swoim występie na Letniej Uniwersjadzie w Neapolu, ponownie zasmakowali zwycięstwa! Tym razem podopieczni Pawła Woickiego i Daniela Plińskiego bez straty seta pokonali reprezentację Francji!

Po fantastycznym zwycięstwie nad reprezentacją Brazylii, w drugim dniu zmagań podczas 30. Letniej Uniwersjady w Neaplu, biało-czerwoni mierzyli się z kadrą Francji. Polacy już w premierowej partii z ekipą Trójkolorowych, zademonstrowali swoją siłę. W pierwszym secie zawodnicy Pawła Woickiego i Daniela Plińskiego prowadzili już (19:8). Ostatecznie biało-czerwoni wygrali pierwszego seta 25:14.

Kolejne dwie odsłony również padły "łupem" drużyny znad Wisły. Polacy triumfowali kolejno 25:22 oraz 25:19, a w całym spotkaniu 3:0! Po dwóch pojedynkach podczas Uniwersjady, biało-czerwoni w swojej grupie mają komplet punktów, nie tracąc nawet seta. W niedzielę (7 lipca) Polacy zagrają z Iranem, a we wtorek (9 lipca) zakończą rywalizację w grupie starciem z Kanadyjczykami.

Cały mecz w reprezentacji Polski ponownie rozegrał libero Cerrad Czarnych Radom, Mateusz Masłowski. Michał Kędzierski, który pełni funkcję kapitana drużyny, pojedynek obejrzał z ławki rezerwowych.

Polska - Francja 3:0 (25:14, 25:22, 25:19)
Polska: Kozub, Halaba, Lemański, Filipiak, Semeniuk, Nowakowski, Masłowski (libero) oraz Niemiec