Polacy nadal niepokonani! Kolejny rywal zaznał goryczy porażki!

Reprezentacja Polski pokonała kolejne rywala! Biało-czerwoni po zwycięstwie nad Brazylią oraz Francją, w kolejnym grupowym starciu, bez straty seta pokonali Iran! Podopieczni Pawła Woickiego są niepokonani na turnieju w Neapolu! W kadrze biało-czerwonych występuje dwóch zawodników Cerrad Czarnych Radom, Mateusz Masłowski (na zdjęciu) oraz Michał Kędzierski.

Kolejny rywal "odprawiony z kwitkiem" - tak można podsumować najkrócej trzeci pojedynek reprezentacji Polski, podczas 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Drużyna prowadzona przez Pawła Woickiego i Daniela Plińskiego w swoim trzecim pojedynku w grupie, ponownie zasmakowała zwycięstwa!

Tym razem biało-czerwoni mierzyli się z reprezentacją Iranu. Polacy do niedzielnego ( 7 lipca) pojedynku podchodzili po dwóch wcześniejszych zwycięstwach nad Brazylią oraz Francją. Irańczycy również nie zdołali rozstrzygnąć meczu na swoją korzyść, ale również nie zdołali zdobyć nawet seta!

Polacy wzorem poprzednich meczów, również z Iranem potrzebowali zaledwie trzech partii! Biało-czerwoni wygrali kolejno sety 25:19, 25:21 oraz 25:21, pieczętując trzeci triumf podczas Uniwersjady w Neapolu! Podopieczni trenera Pawła Woickiego zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. W ostatnim meczu grupy C zmierzą się we wtorek z reprezentacją Kanady.

Cały mecz w starciu z Iranem rozegrał libero Cerrad Czarnych Radom, Mateusz Masłowski (na zdjęciu). Michał Kędzierski, który jest kapitanem reprezentacji Polski, mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Polska - Iran 3:0 (25:19, 25:21, 25:21)
Polska: Łukasz Kozub, Kamil Semeniuk, Jan Nowakowski, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Bartłomiej Lemański – Mateusz Masłowski (libero) oraz Patryk Niemiec, Bartłomiej Lipiński, Jędrzej Gruszczyński
Iran: Mirbabak Mousavigargari, Sahand Allah Verdian, Kiavash Heidari, Ghasem Karkhaneh, Rahman Taghi Zadeh, Ali Ramezani – Mohammad Daliri (libero) oraz Hamid Hamoodi, Saeid Ranjbarzeidabadi, Shayan Shahsavand, Amirhassan Farhadi, Tayeb Einisamarein