Biało-czerwoni niepokonani w grupie! Czas na ćwierćfinał!

Reprezentacja Polski z kompletem zwycięstw awansowała do ćwierćfinału 30. Letniej Uniwersjady, która w tym roku rozgrywana jest we Włoszech. W ostatnim grupowym pojedynku, biało-czerwoni pokonali bez straty seta Kanadę! W spotkaniu mogliśmy oglądać zawodników Cerrad Czarnych Radom, Michała Kędzierskiego oraz Mateusza Masłowskiego.

Reprezentacja Polski wciąż niepokonana podczas 30. Letniej Uniwersjadzie w Neapolu! Biało-czerwoni przez cały turniej "idą jak burza"! Po zwycięstwie nad Brazylią, Francją oraz Iranem, kolejnym przeciwnikiem podczas turnieju na włoskiej ziemi była Kanada.

Polacy znów nie dali szans kolejnemu przeciwnikowi na Uniwersjadzie! We wtorek (9 lipca) biało-czerwoni w swoim ostatnim grupowym meczu, mierzyli się z reprezentacją Kanady. Biało-czerwoni ponownie zademonstrowali swoją siłę, odprawiając kolejnego rywala "z kwitkiem". Kanadyjczycy przegrali z Polską 3:0.  Dla podopiecznych Pawła Woickiego i Daniela Plińskiego, było to już czwarte zwycięstwo na turnieju we Włoszech! Co więcej, biało-czerwoni nie stracili podczas turnieju nawet seta.

Podczas meczu z Kanadą mogliśmy ponownie oglądać libero Cerrad Czarnych Radom, Mateusza Masłowskiego. Z kolei pierwszy występ w Neapolu zaliczył kapitan reprezentacji Polski, a zarazem rozgrywający WKS-u, Michał Kędzierski.

Teraz przed reprezentacją Polski dzień przerwy. W czwartek (11 lipca) biało-czerwoni w ramach ćwierćfinału zmierzą się z kadrą Tajwanu.

Polska - Kanada 3:0 (25:20, 25:16, 25:18)
Polska: Kędzierski, Lipiński (12), Lemański (7), Niemiec (8), Filipiak (11), Semeniuk (10), Masłowski (libero) oraz Nowakowski (4), Kozub, Halaba (8), Domagała (3)
Kanada: Dixon (1), Friesen (2), Hobern (4), Johnson (7), Moate (7), Ireland (7), Pereira (libero) oraz Cranston (1), Mortensen (2), Hutcheson (2), Metcalf