Czas na rundę rewanżową

Wyjazdowy mecz w Częstochowie zakończy tegoroczne występy zespół Cerrad Czarnych Radom w rozgrywkach siatkarskiej PlusLigi.

Drużyna z Radomia z dorobkiem 24 punktów plasuje się w połowie stawki. Akademikom spod Jasnej Góry od ekipy dowodzonej przez Roberta Prygla dzieli różnica, aż 15 pkt. Piątkowy mecz będzie pierwszym spotkaniem rundy rewanżowej obecnego sezonu.

W pierwszej kolejce AZS sprawił radomianom nieco problemów. Bez wątpienia jednak częstochowski zespół dziś gra lepiej, niż na początku sezonu. I nie ma wątpliwości. - Ma nadzieję na sukces przed własną widownią - przyznaje klubowy serwis.

Cerrad Czarni Radom już tylko z choćby z tego względu nie zlekceważy przeciwnika, ale zadanie wydaje się jasno sprecyzowane. - Jesteśmy zadowoleni z ostatnich wyników. Przed nami jeszcze jedno tegoroczne starcie w Częstochowie, z którego będziemy chcieli przywieźć kolejne zwycięstwo - zapewnia Wojciech Żaliński, kapitan drużyny.

Niestety w udającym się pod Jasną Górę klubowym autokarze zabrakło Jakuba Urbanowicza. - Zawodnik skarżył się ostatnio na dolegliwości. Poddany został badaniom. Po nich będzie wiadomo na ile zgłoszony uraz jest poważny, ale na razie otrzymał kilka dni wolnego i zabraknie go w Częstochowie - potwierdza Dariusz Fryszkowski, kierownik klubu.

Początek meczu zaplanowanego na 30 grudnia - godz. 18.00.