Znamy termin rozpoczęcia przygotowań

Podobnie jak miało to miejsce w poprzednim roku Cerrad Czarni Radom przygotowania do sezonu 2017/2018 również rozpoczną trzydniowym pobytem integracyjnym nad Pilicą.

Pierwszy trening Robert Prygiel zaplanował na 7 sierpnia, ale okres wytężonej pracy siatkarze poprzedzą pobytem w Ranczo Stefanów. - Po raz pierwszy taką formę wprowadziliśmy w sierpniu 2016 roku. Wyjechaliśmy w Bieszczady. Pomysł wypalił. Liczę, że tym razem będzie podobnie. W kadrze zaszły spore zmiany. Pojawili się nowi zawodnicy, ale nie tylko. Pracę w klubie rozpoczyna np. Tomek Tarasiński, nasz masażysta. Dlatego tych kilka wspólnie spędzonych dni w nieco luźniejszej atmosferze powinno być bardzo dobrym rozwiązaniem - podkreśla Wojciech Stępień, prezes klubu.

Pobyt w Ranczo Stefanów (gmina Poświętne) zespół Cerrad Czarni Radom zakończy 5 sierpnia. Dwa dni później na dobre rozpocznie treningi. W okresie przygotowawczym siatkarze zajęcia będą mieli dwa razy dziennie. Tradycyjnie rozegrają również serię spotkań kontrolnych. Pierwszy sparing zaplanowany został na 29 sierpnia. - Tego dnia zmierzymy się z trenującą w Polsce przed mistrzostwami Afryki reprezentacją Algierii - zdradza Dariusz Fryszkowski, kierownik radomskiego klubu.

Kolejne mecze odbędą się już we wrześniu. Podopieczni Roberta Prygla uczestniczyć będą w trzech turniejach. Gospodarzem pierwszego będzie Cuprum Lubin. - Obok nas w Memoriale Jana Rutyńskiego, który odbędzie się 6 i 7 września, zagrają PGE Skra Bełchatów, Espadon Szczecin i oczywiście Cuprum - informuje Robert Prygiel.

Tydzień później (15-17 września) drużyna z Radomia weźmie udział w Turnieju Partnerstwa Regionalnego, którego gospodarzem będą Kozienice. - To nasz wypróbowany i sprawdzony partner. Na zaproszenie do wzięcia udziału w tegorocznej edycji turnieju organizowanego przez Stowarzyszenie Czarni Radom odpowiedziały kluby z Kielce i Szczecina, a także Aluron Warta Zawiercie, beniaminek PlusLigi. Jestem przekonany, że taki zestaw gwarantuje dobry poziom i sporą dawkę emocji - zapewnia Wojciech Stępień.

Równie atrakcyjnie zapowiada się kolejny turniej, którego gospodarzem (22-23 września) będą Starachowice. - W mieście gdzie swoją siedzibę ma Cerrad, nasz sponsor tytularny, rywalizować będziemy z Indykpolem Olsztyn, Łuczniczką Bydgoszcz i Abiant Lycurgus Groningen. Ten ostatni zespół to mistrz Holandii, w którego barwach występuje świetnie znany nam Wytze Koostra. Mimo upływu lat nadal pozostaje on w bardzo wysokiej dyspozycji. Wystarczy wspomnieć, że w ostatnim sezonie ligowym uznany został za najlepszego zawodnika - zdradza Robert Prygiel.

W planach obok udziału w trzech turniejach Cerrad Czarni Radom mają kilka gier kontrolnych. Jednym z rywali będzie Lechia Tomaszów Maz.