Pożyteczny sprawdzian w Kozienicach

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach drugoligowy zespół Czarnych Radom wziął udział w drugim Memoriale Tomasza Sadury. Podopieczni Andrzej Sitkowskiego w Kozienicach rozegrali dwa mecze.

W pierwszym rywalem był KKS. Spotkanie zakończyło pewnym zwycięstwem Radomskiego Centrum Siatkarskiego w trzech setach. W drugim przeciwnikiem była Avia Świdnik. W porównaniu do pierwszej potyczki Andrzej Sitkowski wystawił mocno przemeblowany skład i to przeciwnik zwyciężył 3:1.

- Był to bardzo pożyteczny sprawdzian. Dobrze zaprezentowaliśmy się zwłaszcza w pierwszym spotkaniu - podsumował dwumecz szkoleniowiec Czarnych. Drużyna z Radomia zajęła drugie miejsce. Turniej zakończył się zwycięstwem Avii Świdnik, która w ostatnim spotkaniu zwyciężyła gospodarzy w trzech setach. Na zakończenie został rozegrany mecz przyjaciół Tomasza Sadury.

Patron turnieju był jednym z założycieli KKS Kozienice, który powołano 1 września 2005 roku, a także jego pierwszym prezesem. Później był członkiem zarządu klubu. Niestety w sierpniu 2014 roku zginął w tragicznym wypadku samochodowym. Miał 51 lat.

(fot: kozienice24.pl)