Kadeci Czarnych zagrają o medale

Kapitalnie spisali się siatkarze Czarnych. W rozegranym w Gdańsku turnieju półfinałowym mistrzostw Polski kadetów młodzież z Radomia zajęła pierwsze miejsce. Podopieczni Krzysztofa Jaskulskiego odnieśli komplet zwycięstw.

Zespół Radomskiego Centrum Siatkarskiego na rozpoczęcie trójmiejskiego turnieju (pozostałe trzy odbyły się w Nysie, Żorach i Warszawie) pokonał gospodarza turnieju. Zdaniem fachowców Trefl Gdańsk to jeden kandydatów do medalu krajowych rozgrywek. Czarni z szacunkiem podeszli do rywala, ale też z zamiarem udowodnienia również swojej wartości. Zwycięzcę wyłonił tie break, mecz miał bardzo wyrównany przebieg, ale też tak się stało. Czarni triumfowali w decydującej odsłonie 15:13. 

- To był ciężki mecz, ale daliśmy radę. Byliśmy zespołem, każdy, kto wchodził na boisko, dodawał coś dobrego do naszej gry. W tie-breaku prowadziliśmy już 10:6. Trefl wyrównał, ale ostatnie słowo należało do nas - trener Krzysztofa Jaskulski nie krył satysfakcji z postawy podopiecznych.

W drugim dniu turnieju kadeci Czarnych ograli Chemika Bydgoszcz - choć w drugim secie zespół z Radomia przegrywał 4:9 - bez strat w trzech partiach. Rozstrzygnięcie to przesądziło o awansie do "ósemki" najlepszych zespołów w Polsce! W niedzielny poranek drużyna z Radomia też w trzech setach pokonał natomiast Energetyk Poznań zapewniając sobie awans z pierwszego miejsca.

- Cieszymy się bo zdajemy sobie sprawę, że na tym poziomie rywalizacji nie ma już słabych przeciwników. To spory sukces chłopaków, ale i klubu. W naszym przypadku współgrały wszystkie elementy. Muszę jednak wyróżnić naszą grę blokiem. Tym elementem zdobywaliśmy sporo punktów - podsumował trzydniowe zmagania w Gdańsku Krzysztof Jaskulski.

Finałowy turniej mistrzostw Polski kadetów zaplanowano w dniach 2-6 maja. Radom jest jednym z kandydatów do organizacji zmagań. - Jeszcze podczas zmagań w Gdańsku potwierdziliśmy gotowość przyjęcia ośmiu najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowej. Czy tak się stanie? Zadecyduje o tym Polski Związek Piłki Siatkowej. Decyzje poznamy zapewne w najbliższych dniach - przyznał Paweł Piotrowski, prezes Radomskiego Centrum Siatkarskiego.

Trefl Gdańsk - RCS Czarni Radom 2:3 (20:25, 25:17, 21:25, 25:18, 13:15)

RCS Czarni Radom - Chemik Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

RCS Czarni Radom - Energetyk Poznań 3:0 (25:12, 25:20, 25:17)