Podział punktów w Radomiu. Wojskowi zapisują jeden punkt w starciu z ONICO

W hali MOSiR-u byliśmy świadkami fenomenalnej walki! Mimo, że Cerrad Czarni Radom prowadzili w setach 2:0, to jednak drużyna ze stolicy Polski wyjeżdża z hali MOSiR-u ze zwycięstwem. MVP pojedynku wybrany został Andrzej Wrona, środkowy ONICO Warszawa.

Spotkanie w hali MOSiR-u było dla jednych i drugich niezwykle ważne. Cerrad Czarni Radom, aby zapewnić sobie już w piątek (13 kwietnia) miejsce 8. na koniec rundy zasadniczej, musiał zgarnąć przed własną publicznością komplet punktów. ONICO z kolei po zeszłotygodniowej wpadce z Cuprum Lubin, aby utrzymać się w pierwszej szóste, nie mógł sobie pozwolić na stratę punktów.

Mecz w radomskiej hali rozpoczął się idealnie dla podopiecznych Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia. Wojskowi niesieni wspaniałym dopingiem własnej publiczności, szaleli nie tylko w ataku, ale przede wszystkim polu serwisowym. Premierowa odsłona zakończyła się triumfem gospodarzy 25:22. W drugiej partii Cerrad Czarni Radom wręcz "zmiażdżyli" swojego przeciwnika. Na zagrywce kapitalnym zagraniami popisał się Tomasz Fornal, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie (14:6). ONICO w tym secie nie miało nic do powiedzenia. Radomianie triumfowali 25:16 i w całym meczu prowadzili już 2:0.

Po dziesięciominutowej przerwie, byliśmy świadkami niezwykłej walki. Trzeci set był prawdziwym "rollercoasterem" dla kibiców w hali MOSiR-u. Walka w tym secie decydowała się dopiero na przewagi i mimo, że Wojskowi mieli w górze piłkę meczową (26:25), to przegrali trzecią partię (26:28). ONICO poszło za "ciosem" i postawiło wszystko na jedną kartę. Radomianie nie potrafili już tak systematycznie uprzykrzać życie na zagrywce swojemu rywalowi, a siatkarze Stephana Antigi wygrali czwartego seta 22:25, a tym samym potrzebny był tie-break.

W piątym secie to Cerrad Czarni Radom, jako pierwsi zbudowali kilkupunktową przewagę (8:5). Po zmianie stron ONICO nie złożyło broni i mimo, że przegrwała (12:10) odwróciło losy seta, wygrywając 14:16.

Po meczu w Radomiu zarówno Cerrad Czarni, jak i ONICO Warszawa muszą czekać na wyniki pozostałych spotkań. Wojskowi, aby znaleźć się na ósmym miejscu na koniec rundy zasadniczej muszą liczyć na potknięcie Cuprum Lubin, by ten nie wygrał z GKS-em Katowice, za komplet punktów.

Cerrad Czarni Radom - ONICO Warszawa 2:3 (25:22, 25:16, 26:28, 22:25, 14:16)
MVP: Andrzej Wrona (ONICO)
Cerrad Czarni Radom: Vincić, Filip, Fornal, Kwasowski, Teryomenko, Huber, Watten (libero) oraz Żaliński, Ostrowski, Ziobrowski
ONICO Warszawa: Brizard, Gjorgiew, Kwolek, Samica, Wrona, Nowakowski, Wojtaszek (libero) oraz Włodarczyk, Kowalczyk, Firlej.