I Konferencja Szkoleniowa Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (VIDEO)

W czwartek (26 kwietnia) w V Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta w Radomiu odbyła się I Konferencja Szkoleniowa Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, poprowadzona przez trenerów grup młodzieżowych RCS Czarni Radom. 

Za nami I Konferencja Szkoleniowa Siatkarskich Ośrodków Szkolnych organizowana przez Polski Związek Piłki Siatkowej w ramach "Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej". Program ten jest formą podnoszenia umiejętności szkoleniowych nauczycieli wychowania fizycznego oraz trenerów grup młodzieżowych w piłce siatkowej chłopców oraz dziewcząt. 

- Chcemy podnieść umiejętności trenerów oraz nauczycieli wychowania fizycznego, którzy pracują w grupach młodzieżowych w naszym mieście oraz regionie radomskim. Konferencje poświęcone będą nauczaniu różnych elementów techniki, taktyki gry, czy konkretnym pozycjom zawodników na boisku. Swoją wiedzę zdobytą na szkoleniach, chcemy teraz umiejętnie przekazać. - podkreśla Andrzej Sitkowski, trener grup młodzieżowych RCS Czarnych Radom.Pierwsze spotkanie z nauczycielami wychowania fizycznego z naszego miasta oraz regionu, poprowadzone zostało przez trenerów grup młodzieżowych RCS Czarni Radom: Arkadiusza Sawiczyńskiego, Andrzeja Sitkowskiego oraz Łukasza Staniewskiego. Tematyką czwartkowego wykładu były zajęcia w zakresie zestawu ćwiczeń dla rozgrywającego.

Szefem szkolenia jest Zbigniew Krzyżanowski, zaś koordynatorem Wojewódzkim Dariusz Fryszkowski. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.