Reto Giger rozpoczyna walkę w eliminacjach Mistrzostw Europy!

Od środy (15 sierpnia) rozpoczynają się eliminacje do przyszłorocznego turnieju Starego Kontynentu, które zakończą się na początku stycznia 2019 roku. Walkę o bilet na mistrzostwa rozpoczyna rozgrywający Cerrad Czarnych Radom - Reto Giger!

Ruszają eliminacje do Mistrzostw Europy 2019! W turnieju udział wezmą 24 drużyny, a za organizację tych mistrzostw odpowiedzialne będą cztery kraje - Francja, Słowenia, Belgia i Holandia. Wśród 26 reprezentacji, które powalczą o bilet na mistrzostwa Europy znalazła się drużyna Szwajcarii, w której występuje rozgrywający Cerrad Czarnych Radom, Reto Giger. Szwajcarzy trafili do grupy E, a jej przeciwnikami będą Ukraina, Macedonia oraz Węgry. Pierwszy pojedynek Reto Giger wraz ze swoją reprezentacją rozegraja na wyjeździe z Ukrainą.

Zapewniony udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy 2019 mają gospodarze turnieju: Francja, Słowenia, Belgia oraz Holandia oraz osiem drużyn zakwalifikowanych na podstawia klasyfikacji końcowej LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017, tj. Rosja, Niemcy, Serbia, Włochy, Bułgaria, Czechy, Polska i Turcja

Pozostałe 26 reprezentacji weźmie udział w eliminacjach, które rozpoczną się w sierpniu 2018 roku, a zakończą na początku stycznia 2019 roku. Drużyny zostały podzielone na siedem grup. Zwycięzcy wszystkich grup oraz pięć drużyn sklasyfikowanych na drugim miejscu w grupie z najlepszymi wynikami wywalczą awans do mistrzostw Europy 2019. Ze względu na to, że w dwóch grupach są trzy zespoły, a w pozostałych pięciu cztery, wynik meczu z zespołem z czwartego miejsca w grupie nie będzie brany pod uwagę przy porównywaniu wyników drużyn zajmujących drugie miejsce w grupie. W ramach grup każdy zagra z każdym dwa mecze - jeden na wyjeździe i jeden u siebie.

Podział na grupy eliminacji ME 2019
Grupa A: Finlandia, Dania, Rumunia
Grupa B: Estonia, Łotwa, Izrael
Grupa C: Słowacja, Czarnogóra, Mołdawia, Islandia
Grupa D: Portugalia, Chorwacja, Austria, Albania
Grupa E: Hiszpania, Białoruś, Norwegia, Gruzja
Grupa F: Ukraina, Macedonia, Węgry, Szwajcaria
Grupa G: Grecja, Szwecja, Azerbejdżan, Luksemburg

Szczegóły dotyczące harmonogramu kwalifikacji do ME 2019: https://www.cev.eu/Competition-Area/competition.aspx?ID=1052&PID=1575