Przed Cerrad Czarnymi Radom pierwszy towarzyski turniej!

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom w czwartym tygodniu przygotowań do sezonu 2018/2019, zagrają pierwsze towarzyskie spotkania. Już w najbliższy czwartek (6 września) podopieczni Roberta Prygla pojadą do Włoszczowa gdzie rozegrany zostanie turniej, w którym udział obok Wojskowych wezmą GKS Katowice, MKS Będzin oraz Łuczniczka Bydgoszcz.

Czas na pierwszy sprawdzian dla drużyny Roberta Prygla. W czwartym tygodniu przygotowań Cerrad Czarni Radom rozegrają pierwsze kontrolne spotkania przed sezonem 2018/2019 w PlusLidze. Już w najbliższy czwartek (6 września) wezmą udział w turnieju we Włoszczowie. Początkowo zawody miały odbyć się od piątku do soboty (7-8 września), lecz organizatorzy przełożyli turniej na czwartek i piątek (6-7 września).

W turnieju we Włoszczowie zmierzą się cztery drużyny z PlusLigi. W pierwszym dniu zawodów rywalizować ze sobą będą GKS Katowice - Łuczniczka Bydgoszcz. W drugim meczu Cerrad Czarni Radom zmierzą się z MKS-em Będzin. Zwycięzcy meczów zagrają kolejnego dnia w finale. Przegrani zaś zmierzą się w spotkaniu o trzecie miejsce.

Radomianie do turnieju we Włoszczowie przystąpią w niepełnym składzie. Na zgrupowaniu reprezentacji Słowenii przygotowującej się do Mistrzostw Świata, przebywają Dejan Vincić oraz Alen Pajenk. Z kolei w Spale z kadrą Polski do siatkarskiego mundialu przygotowuje się Tomasz Fornal. Od poniedziałku (3 września) pierwsze treningi z zespołem WKS-u, udział weźmie szwajcarski rozgrywający, Reto Giger.Mecze towarzyskie Cerrad Czarnych Radom podczas przygotowań do sezonu 2018/2019:

Tyrniej we Włoszczowie (6 września – 7 września)
Drużyny: Cerrad Czarni Radom, Chemik Bydgoszcz, GKS Katowice, MKS Będzin

Mecz towarzyski w Lublinie (20 września)
Pojedynek: Cerrad Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów

Turniej Gran Canaria Volleyball Cup (27 września – 30 września)
Drużyny: Cerrad Czarni Radom (Polska), Volleyball Bisons Bühl (Niemcy), Lentopalloseura Etta Oulu (Finlandia), CV 7 Islas – Vecindario (Hiszpania)

Turniej Partnerstwa Regionalnego Czarni (5 października – 7 października) – połączone z prezentacją drużyny
Drużyny: Cerrad Czarni Radom, Indykpol AZS Olsztyn, Trefl Gdańsk, MKS Będzin