Polacy poznali kolejnych rywali podczas Mistrzostw Świata!

Reprezentacja Polski awansowała do najlepszej szóstki drużyn na trwających Mistrzostwach Świata, które rozgrywane są we Włoszech oraz Bułgarii. Podopieczni Vitala Heynena w trzeciej fazie siatkarskiego mundialu zmierzą się w grupie J, a ich rywalami będą Serbowie i Włosi!

Po fantastycznym początku Mistrzostw Świata, w drugiej rundzie zmagań, podopieczni Vitala Heynena przeszli prawdziwą drogę "przez mękę". Porażka po pięciosetowej batalii z Argentyna, a następnie przegrana z 3:1 z Francją, sprawiła że ostatnie starcie w grupie H, z Serbią było meczem o "być albo nie być", na Mistrzostwach Świata.

Biało-czerwoni stanęli na wysokości zadania i w imponujący sposób wręcz "zmietli" z boiska swojego przeciwnika wygrywając w trzech setach: 25:17, 25:16, 25:14. Dzięki tej wygranej Polacy awansowali do najlepszej szóstki drużyn mundialu. Obok naszego zespołu znalezły się zespoły: USA, Serbii, Brazylii, Rosji oraz Włoch.

W poniedziałek (24 września) odbyła się oficjalna ceremonia losowania trzeciej fazy grupowej mistrzostw świata. Reprezentacja Polski trafiła do grupy J, w której zmierzy się z Serbią i Włochami

W grupie I z kolei rywalizować będą Brazylijczycy, Amerykanie i Rosjanie. Spotkania zostaną rozegrane od środy do piątku. Do fazy finałowej awansują po dwa zespoły z każdej z grup.

Terminarz:

GRUPA J
26 września, 21:15: Włochy – Serbia
27 września, 20:30: Polska – Serbia
28 września, 21:15: Włochy – Polska

GRUPA I
26 września, 17:00: Brazylia – Rosja
27 września, 17:00: Stany Zjednoczone – Rosja
28 września, 17:00: Brazylia – Stany Zjednoczone