12. zwycięstwo w tym sezonie! Chemik Bydgoszcz pokonany w hali MOSiR-u!

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom w ramach 19.kolejki PlusLigi, podejmowali w poniedziałkowy (11 lutego) wieczór zespół Chemika Bydgoszcz. Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia triumfowali po czterosetowej walce, tym samym dopisując komplet punktów! MVP meczu wybrano rozgrywającego radomskiego zespołu, Dejana Vincicia!

Mecz w hali MOSiR-u zapowiadał się niezwykle interesująco! Cerrad Czarni Radom po triumfie nad Aluronem, w 19.kolejce podejmował Chemika. Bydgoszczanie chcieli za wszelką cenę, przełamać serię pięciu spotkań bez zwycięstwa. Z kolei Wojskowi chcieli postawić kolejny, bardzo ważny krok w walce o play-off.

Spotkanie rozpoczął się od mocnego "uderzenia" gospodarzy. Po dwóch asach serwisowych Wojciecha Żalińskiego i punktowym ataku Maksima Zhigalova, Cerrad Czarni Radom wyszli na prowadzenie (5:2). W kolejnych wymianach Wojskowi nie zwalniali tempa. Punktowe bloki Alena Pajenka i Maksima Zhigalova, dały wynik (12:8). Przy rezultacie (18:15) dla WKS-u, Chemik zdobył trzy punkty w jednym ustawieniu, doprowadzając do remisu (18:18). Od tego momentu gra wyraźnie się wyrównała. "Wojnę nerwów" w końcówce partii lepiej wytrzymali siatkarze z Bydgoszczy, którzy niespodziewanie wygrali 25:23.

W drugim secie radomianie z podwójną siłą, ruszyli do ataków. Po asie serwisowym Maksima Zhigalova i zepsutej zagrywce gości, Cerrad Czarni objęli prowadzenie (16:12). W kolejnych wymianach, skutecznie kontrę na punkt zamienił Tomek Fornal, a punktowa zagrywka Norberta Hubera, dała rezultat (21:16) dla WKS-u. Cerrad Czarni skutecznie dowieźli prowadzenie do końca seta, wygrywając 25:23.

Trzeci set był rozegrany przez Wojskowych koncertowo. Radomianie wygrali odsłonę w imponującym stylu 25:14. Czwarta partia decydowała się do samego końca. Po skutecznym ataku Michała Filipa z lewego skrzydła, Wojskowi objęli prowadzenie (18:16). Dwie skutecznie przeprowadzone kontry przez siatkarzy Jakuba Bednaruka dały nie tylko odrobienie strat, ale wysunęły gości na prowadzenie (19:18). Przy wyniku (21:21), najpierw skutecznym blokiem popisał się Alen Pajenk, a kontr w ataku nie zmarnowali Wojciech Żaliński i Michał Filip! Po chwili Cerrad Czarni Radom mieli piłki meczowe (24:21). Seta asem serwisowym zakończył środkowy WKS-u, Norbert Huber!

MVP meczu wybrany został Dejan Vincić. Kolejny mecz Cerrad Czarni Radom, rozegrają już 16 lutego (sobota). Tym razem Wojskowi punktów poszukają w Katowicach, gdzie zmierzą się z miejscowym GKS-em.

Cerrad Czarni Radom - Chemik Bydgoszcz 3:1 (23:25, 25:23, 25:14, 25:21)