Problemy zdrowotne atakującego Cerrad Czarnych Radom

Przed Cerrad Czarnymi Radom dwa ostatnie pojedynki w rundzie zasadniczej PlusLigi. Wojskowi zapewnili sobie już miejsce w najlepszej szóstce, lecz sztab trenerski nie będzie miał w najbliższych dniach do dyspozycji całego zespołu. Z powodu kontuzji ze składu Cerrad Czarnych Radom, wypadł Maksim Zhigalov.Rosyjski atakujący kontuzji nabawił się w Kędzierzynie-Koźle, na dzień przed pojedynkiem w ZAKSĄ.  Maks podczas jednej z akcji w bloku dostał piłką po dłoniach i poczuł ból w najmniejszym palcu prawej dłoni.

- Podczas bloku dostałem piłką po palcach. Początkowo myślałem, że to tylko stłuczenie, ale w następnej akcji podczas odbicia piłki w obronie, poczułem duży ból. – skomentował Maksim Zhigalov.

Zawodnik prosto po treningu pojechał do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, a w meczu z ZAKSĄ nie znalazł się w składzie meczowym. W poniedziałek (11 marca) Maksim Zhigalov przeszedł badania, które wskazały złamanie kości piątego palca w prawej dłoni.

Dobrą informacją jest stan zdrowia Dejana Vincicia. Kapitan radomskiego zespołu w ostatnich tygodniach borykał się z kontuzją łydki. – Dejan przez ostatnie tygodnie trenował indywidualnie z Kubą Szyszką, a od wtorku trenuje z drużyną – powiedział Wojciech Stępień, drugi trener Cerrad Czarnych Radom.

Przypomnijmy tylko, że przed Cerrad Czarnymi Radom dwa ostatnie mecze w rundzie zasadniczej PlusLigi. W sobotę (16 marca) Wojskowi podejmą w hali MOSiR-u Trelf Gdańsk. Trzy dni później – 19 marca, podopieczni Roberta Prygla zagrają z Asseco Resovią Rzeszów.