Bezdyskusyjne zwycięstwo nad Treflem! We wtorek już mecz w Rzeszowie! (VIDEO)

Cerrad Czarni Radom w sobotnie (16 marca) popołudnie sięgnęli po 14. zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi! Wojskowi pokonali bez straty seta na własnym obiekcie Trefl Gdańsk! Kolejny mecz podopieczni Roberta Prygla rozegrają już we wtorek (19 marca), kiedy to w Rzeszowie zakończą rundę zasadniczą w obecnych rozgrywkach.Cerrad Czarni Radom rozgrywają obecnie najlepszy sezon w PlusLidze, odkąd wrócili do siatkarskiej ekstraklasy. Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia do meczu z Treflem Gdańsk podchodzili z nastawieniem sięgnięcia 14. zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach! Wojskowi mimo, że wywalczyli już sobie awans w ćwierćfinale mistrzostw Polski, to wciąż mają się o co "bić". Stawką ostatnich meczów rundy zasadniczej jest bowiem wysokie 4. miejsce w tabeli po pierwszej części sezonu!

Mecz w hali MOSiR-u miał jednego aktora, którym byli gospodarze. Cerrad Czarni Radom w imponującym stylu pokonali gdańskie Lwy w trzech setach 25:23, 25:21 oraz 25:22. - Zagraliśmy dziś przed po prostu dobre spotkanie. Trzymaliśmy poziom gry nie odpuszczając ani na moment. - powiedział po meczu MVP, Michał Filip atakujący Cerrad Czarnych Radom.


Zwycięstwo Wojskowych nad Treflem Gdańsk było 14. w obecnym sezonie PlusLigi. Komplet punktów zdobytych w starciu z gdańskimi Lwami, sprawia, że Cerrad Czarni Radom są bliscy utrzymania bardzo wysokiej 4. lokaty w tabeli. Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia nie mają jednak za wiele odpoczynku.

Już w poniedziałek (18 marca) drużyna rano odbędzie trening, a następnie prosto po zajęciach na siłowni w Platinium Fitness Radom uda się do Rzeszowa, gdzie w ramach 26.kolejki PlusLigi we wtorek (19 marca) zagra z miejscową Asseco Resovią Rzeszów. 

Asseco Resovia Rzeszów nie ma już szans na grę w najlepszej szóste drużyn, obecnego sezonu PlusLigi. Zespół prowadzony przez Gheorghe Cretu w ostatniej kolejce, zasmakował goryczy porażki, która "zamknęła drzwi" do play-off. Rzeszowianie sensacyjnie przegrali na wyjeździe z Cuprum Lubin. Asseco Resovia nie może zapisać obecnego sezonu do najlepszych. W PlusLidze "Pasy" zapisały na swoim koncie 32 punkty, na które składa się 10. zwycięstw i 13. porażek. Obecnie Asseco Resovia Rzeszów zajmuje 8. miejsce w rozgrywkach.

- Wygrana z Gdańskiem dała nam na pewno piąte miejsce oraz daje duże szanse na utrzymanie czwartej lokaty, co byłoby bardzo dobrym prognostykiem przed rundą play-off. Teraz przed nami bardzo ważny mecz w Rzeszowie, który może nam zagwarantować czwarte miejsce na koniec rundy zasadniczej. - powiedział szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom, Robert Prygiel.Warto dodać, że na kluczowe mecze Cerrad Czarnych Radom wrócił kapitan zespołu Dejan Vincić, który po urazie łydki jest już w pełni zdrów i zaprezentował się podczas meczu z Treflem Gdańsk. Od meczu z Kędzierzynem-Koźle sztab trenerski nie może jednak korzystać z usług atakującego, Maksim Zhigalova. Rosyjski siatkarz przechodzi rehabilitację po złamaniu piątego palca w prawej dłoni.

Mecz 26.kolejki PlusLigi: Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Czarni Radom, rozegrany zostanie we wtorek (19 marca) o godzinie 20:30 w Rzeszowie w hali Podpromie.

Zapraszamy do słuchania również relacji radiowej na kanale #RadioWKS! Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.