Młodzicy RCS Czarnych Radom rozpoczynają walkę o półfinał mistrzostw Polski!

Najmłodsi siatkarze Czarnych od piątku do niedzieli walczyć będą w Radomiu o awans do półfinału mistrzostw Polski młodzików.

Turniej rozegrany zostanie w hali Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 34 w Radomiu przy ul. Miłej 18. Sześć drużyn rywalizację rozpocznie w podgrupach. W pierwszej zagra Avia Świdnik, Centrum Augustów i Metro Warszawa. W drugiej rywalami zespołu Radomskiego Centrum Siatkarskiego będą SMS Ostróda i Tempo Chełm. Cztery najlepsze (po dwie z każdej podgrupy) z tego grona ekipy rywalizować będą już w rundzie finałowej turnieju.

Radom jest organizatorem trzydniowych zmagań za sprawą wywalczonego przez młodzików Czarnych tytułu mistrza Mazowsza. - Na pewno gra we własnej hali to dodatkowy bonus – nie ma wątpliwości Paweł Płatos. Trener młodzieży Radomskiego Centrum Siatkarskiego przedwcześnie nie zamierza jednak wskazywać faworytów. - Oczywiście są zespoły posiadające większy i mniejszy potencjał sportowy. Pamiętać jednak trzeba, że turnieje młodzieżowe, a już na pewno w tej grupie wiekowej, żądzą się swoimi prawami. Ogromne znaczenie ma sfera mentalna. Bardzo ważna jest dyspozycji dnia – podkreśla Paweł Płatos.

Młodzież Czarnych pierwszy mecz rozegra w piątkowe popołudnie, ale pierwsze spotkania odbędą się w sesji porannej. Turniej rozpocznie potyczka Centrum Augustów – Metro Warszawa już o godz. 10.00. Mecze finałowe zaplanowano na niedzielę. Do kolejnej fazy mistrzostw kraju awans wywalczy triumfator, a także druga drużyna turnieju.

Patronat nad turniejem sprawuje Radosław Witkowski, Prezydent Miasta Radomia. Obok Gminy, firmy Cerrad i Stowarzyszenia Czarni Radom jego organizację wsparły również Wodociągi Miejskie.

Podgrupa A

1.MKS Avia Świdnik
2.UKS Centrum Augustów
3.KS Metro Warszawa

Podgrupa B

4.RCS Czarni Radom
5.SMS Ostróda
6.UKS Tempo Chełm

Kolejność spotkań:

22.03.2019r(piątek)

UKS Centrum Augustów – KS Metro Warszawa (godz. 10.00)
SMS Ostróda – UKS Tempo Chełm (45 minut po zakończeniu pierwszego meczu)
MKS Avia Świdnik – KS Metro Warszawa (godz. 17.00
RCS Czarni Radom – UKS Tempo Chełm (45 minut po zakończeniu pierwszego meczu)

23.03.2019r(sobota)

MKS Avia Świdnik – UKS Centrum Augustów (godz. 10.00)
RCS Czarni Radom - SMS Ostróda (45 minut po zakończeniu pierwszego meczu)

o miejsce 5-6 (3 m gr. A z 3 m gr. B) - godz. 15.00

mecze o miejsca 1-2:

1.m.gr. A z 2 m. gr.B - godz. 17.00
2 m.gr.A z 1 m. gr. B - (45 minut po zakończeniu poprzedniego meczu)

24.03.2019r(niedziela)

2.m.gr.A z 2. m. gr.B (godz. 10.00)
1.m.gr.A z 1.m.gr.B (45 minut po zakończeniu pierwszego meczu)