Radomski klub w szeregach Stowarzyszenia Rodzin i Sympatyków Żołnierzy

Z dumą możemy ogłosić, że klub WKS Czarni Radom S.A. wstąpił w szeregi Sowarzyszenia Rodzin i Sympatyków Żołnierzy 72. p.p. im. D.Czachowskiego! - To dla nas honor i obowiązek. - zaznacza prezes radomskiego klubu siatkarskiego, Wojciech Stępień.

Z dumą i bardzo uroczyście obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 100 lat ma również poza sobą 72. p.p. im. D.Czachowskiego w Radomiu, który niemal od pierwszej chwili stacjonowania w naszym mieście, czyli 1922 roku stał się niekwestionowaną kolebką sportu wyczynowego.


Na zdjęciu prezes klubu WKS Czarni Radom Wojciech Stępień oraz prezes Zarządu Stowarzyszenia Rodzin i Sympatyków Żołnierzy 72. p.p. im. D.Czachowskiego, Andrzej Mędrzycki.

Z tą jednostką wojskową mającą ogromne zasługi w obronie niepodległości Rzeczypospolitej zarówno w wojnie polsko-bolszewickiej, jak i kampanii wrześniowej, łączy nierozerwalnie swoją historię Wojskowy Klub Sportowy Czarni. To właśnie w radomskim pułku  powstała jako jedna z pierwszych w Radomiu sekcja piłki nożnej, a po latach kontynuatorka jego pięknych tradycji sportowych, inna dyscyplina – drużyna męskiej siatkówki, należąca dziś do najlepszych drużyn w kraju.

Zawodnicy tej sekcji oraz Zarząd Klubu nie raz dawali już dowody pamięci o swoich korzeniach. Delegacja Cerrad Czarnych Radom z pocztem sztandarowym brała udział m.in. w odsłonięciu w Radomiu pomnika żołnierzy 72. p.p. Na wszystkich ligowych meczach nad sektorem kibica radomian, powiewają dumnie biało-niebiesko-czarne flagi, z dawnymi emblematami Klubu.

W ostatnich dniach pojawiła się kolejna okazja do zaakceptowania więzi pokoleniowych i umocnienia pamięci zasłużonej dla radomskiego sportu jednostce wojskowej. Jest nią nowo powstałe Stowarzyszenie Rodzin i Sympatyków Żołnierzy 72. p.p. im. D.Chachowskiego, które zaproponowało Klubowi wstąpienie w jego szeregi. Odpowiedź była szybka i jednoznaczna: „tak”. Krótki komentarz brzmiał: „To dla nas honor i obowiązek”.

W ten sposób z pamięcia o przeszłości Cerrad Czarni Radom rozpoczęli ze Stowarzyszeniem nowy etap umacniania pięknych sportowych tradycji wojskowych klubu rodem z Radomia.