Młodzicy RCS Czarnych Radom na podium w półfinale Mistrzostw Polski

Trzecie miejsce zajął zespół młodzików Radomskiego Centrum Siatkarskiego w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski.

Podopieczni Pawła Płatosa występ w Poznaniu rozpoczęli popisowo. Wykorzystując błędy przeciwnika pewnie rozstrzygnęli inauguracyjną partię z ekipą Enea Energetyk Poznań. Wydało się, że podbudowani takim obrotem wydarzeń w podobnym stylu zagrają w drugiej odsłonie. Tymczasem rywal nie zamierzał przedwcześnie składać broni. Dzięki serii zagrywek szybko wypracował kilkupunktowe prowadzenie.

- Niestety podobny przebieg miał tie break. Podłamani siatkarze Czarnych nie byli w stanie się przeciwstawiać. Słabiej niż można było się spodziewać zaprezentowali się też w spotkaniu z Jastrzębskim Węglem - podkreśla Rafał Skórnicki, drugi z opiekunów ekipy z Radomia.

Po pierwszym dniu rywalizacji stało się jasne, marzenia o awansie drużyny Czarnych trzeba było odłożyć. Mimo to na zakończenie radomianie pokonali Gwardię Wrocław. Był to zdecydowanie ich najlepszy mecz w poznańskim turnieju. Podopieczni Pawła Płatosa odnieśli zasłużone zwycięstwo. Najlepszym graczem niedzielnej konfrontacji uznany został Adam Ostrowski. Siatkarza wyróżniono nagrodą rzeczową. Tytuł MVP turnieju w zespole z Radomia odebrał natomiast Marcel Orzechowski.

- Postawa w ostatnim spotkaniu zasługuje na pochwalę. Cieszy też dziewiąte miejsce w Polsce na którym ostatecznie zespół z Radomia został sklasyfikowany. Generalnie turniej pokazał jednak, że czeka nas jeszcze wiele pracy. Inna sprawa, że w Poznaniu nasi siatkarze nie zaprezentowali w pełni swoich umiejętności. Na pewno drużynę stać na dużo lepszą grę. W kilku wcześniejszych turniejach kończącego się sezonu najlepiej to udowodniła. Niestety tym razem stało się inaczej. Jak już podkreśliłem na wstępie zespół czeka jeszcze sporo pracy - podsumował występ trener Paweł Płatos.


Drużyna z Radomia wystąpiła w składzie: Jakub Płachta, Adam Ostrowski, Mikołaj Przygodzki, Mikołaj Wabik, Wiktor Żaczek, Maciej Wardecki, Marcel Orzechowski, Igor Mularski, Oskar Druszcz, Bartosz Dutkowski, Tomasz Łobodziński, Kamil Moniak, Kacper Marasek, Kacper Darmochraj.

Wyniki spotkań RCS Czarnych Radom:

Enea Energetyk Poznań – RCS Czarni Radom 2:1 (-20, 13, 8)
RCS Czarni Radom – ŻAT Jastrzębski Węgiel 0:2 (-15,-16)
Gwardia Wrocław – RCS Czarni Radom 0:2 (-18,-23) 

Klasyfikacja końcowa:

1. Jastrzębski Węgiel
2. Enea Energetyk Poznań
3. RCS Czarni Radom
4. Gwardia Wrocław