Siatkarze Cerrad Czarnych Radom powołani do reprezentacji!

Szkoleniowiec reprezentacji Słowenii, Alberto Giuliani ogłosił ogłosił nazwiska zawodników, którzy powołani zostali do kadry narodowej. W składzie reprezentacji Słowenii znaleźli się zawodnicy Cerrad Czarnych Radom - kapitan zespołu, rozgrywający Dejan Vincić oraz środkowy Wojskowych Alen Pajenk!

Nowy szkoleniowiec reprezentacji Słowenii, Alberto Giuliani podał listę zawodników powołanych do kadry narodowej. W 18-sto osobowy zespole znalazły się dwa miejsca dla zawodników Cerrad Czarnych Radom. Powołanie otrzymali Dejan Vincić, kapitan i rozgrywający Wojskowych oraz Alen Pajenk, środkowy radomskiego zespołu. 

Dejan Vincić na swojej pozycji o pierwszy skład rywalizować będzie z Gregorem Ropertem oraz Urosem Planinsiciem. Z kolei obok Alena Pajenka na pozycji środkowych powołano: Jana Kozamernika, Urosa Pavlovica, Saso Stalekara oraz Matica Videcnika.
 
Siatkarze reprezentacji Słowenii najpierw na początku lipca w Ljubljanie będą walczyć w FIVB Volleyball Challenger Cup. Następnie w Gdańsku dniach 9-11 sierpnia zagrają z Polakami, Francuzami i Tunezyjczykami o awans na igrzyska olimpijskie. Przed tym turniejem podopieczni Alberto Giulianiego rozegrają sparingi we Włoszech. Po kwalifikacjach olimpijskich Słoweńcy rozpoczną przygotowania do mistrzostw Europy, których są współgospodarzami. W ramach szlifowania formy przed tym turniejem słoweńska reprezentacja uda się do Aten na mecze sparingowe a na początku września w Lubljanie podejmie Serbów. Słoweńcy zagrają w grupie C mistrzostw Europy, ich rywalami będą Rosjanie, Finowie, Turcy, Macedończycy i Białorusini.

Skład reprezentacji Słowenii:
rozgrywający: Gregor Ropert, Dejan Vincić, Uros Planinsic
przyjmujący: Tine Urnaut, Klemen Cebulj, Alen Sket, Jan Klobucar, Ziga Stern, Rok Mozic
środkowi: Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Uros Pavlovic, Saso Stalekar, Matic Videcnik
atakujący: Mitja Gasparini, Toncek Stern
libero: Jani Kovacić, Urban Toman