Czas rozpocząć rywalizację o 5 miejsce! Rywalem Cerrad Czarnych Radom będzie PGE Skra Bełchatów!

Już w najbliższą sobotę (13 kwietnia) Cerrad Czarni Radom przystąpią do walki o 5. miejsce w sezonie 2018/2019 siatkarskiej PlusLigi. Rywalem podopiecznych Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia będzie zespół PGE Skry Bełchatów! Cerrad Czarni Radom w sobotę (13 kwietnia) zainaugurują walkę o 5. miejsce na koniec rozgrywek PlusLigi w sezonie 2018/2019. Przeciwnikiem Wojskowych będzie PGE Skra Bełchatów.

Drużyna PGE Skry Bełchatów nie może zaliczyć do udanych obecnych rozgrywek PlusLigi. Podpieczni Roberto Piazzy na "krajowym podwórku" nie wykonali planu minimum, którym na pewno była gra w półfinałach o mistrzostwo Polski. Bełchatowianie nie obronią tytułu mistrzowskiego wywalczonego w poprzednich rozgrywkach. PGE Skra w ćwierćfinałowej walce musiała uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla, który w rywalizacji do dwóch zwycięstw wygrał przed własną publicznością, a następnie bez straty seta triumfował w hali Energia w Bełchatowie.

Na osłodę mistrzowie Polski z ubiegłego sezonu PlusLigi, zaprezentowali się bardzo dobrze na arenie międzynarodowej. W rozgrywkach Ligi Mistrzów, PGE Skra Bełchatów awansowała do półfinału. Lepsi od polskiej drużyny okazali się siatkarze Cucine Lube Civitanova. -   To będzie bardzo ważny krok dla klubu, bo pomoże awansować do europejskich pucharów w przyszłym sezonie. Doskonale jednak wiemy, co znaczy grać z Radomiem, szczególnie w ich hali, gdzie się ciężko zagrywa. Musimy się zresetować i zagrać naszą najlepszą siatkówkę - powiedział Roberto Piazza na oficjalnej stronie klubu PGE Skry Bełchatów.

Radomianie do starcia z aktualnym mistrzem Polski podchodzą po niewykorzystanej szansy, wejścia do półfinału PlusLigi. Cerrad Czarni Radom w ćwierćfinale trafili na zespół Aluron VIrtu Warty Zawiercie. Do wyłonienia zwycięzcy były potrzebne trzy pojedynki, z których górą wyszli Jurajscy Rycerze. W decydującym o losach rywalizacji meczu w Zawierciu, Cerrad Czarni Radom musieli zaznać goryczy porażki, przegrywając w trzech setach.

- Do Zawiercia przyjechaliśmy po bardzo dobrym meczu u siebie. Niestety nie udało się sięgnąć po to najważniejsze jak dotąd zwycięstwo. Mimo wszystko wynik w tym sezonie całej radomskiej siatkówki jest bardzo dobry, jednak taka szansa walki o medale może się nie pojawić tak szybko. Teraz skupiamy się nad meczami z Bełchatowem i chcemy sięgnąć po piąte miejsce na koniec tego sezonu. - powiedział po ostatnim ćwierćfinałowym meczu w Zawierciu, Kamil Kwasowski.

Rywalizacja o 5. miejsce na koniec rozgrywek PlusLigi, toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Pierwszy mecz zaplanowany został w Radomiu w hali MOSiR przy ul. Narutowicza 9, w sobotę (13 kwietnia) o godzinie 20:30. Drugi pojedynek z kolei rozegrany zostanie we wtorek (16 kwietnia) o godzinie 17:30 w hali Energia w Bełchatowie. Trzeci ewentualny mecz planowany jest na czwartek (25 kwietnia) w Radomiu.

Warto wspomnieć, że obie drużyny grały ze sobą już dwukrotnie w tym sezonie. W rundzie zasadniczej dwukrotnie lepsi okazali się mistrzowie Polski. W Bełchatowie PGE Skra triumfowała 3:1, a w Radomiu byliśmy świadkami pięciosetowej walki.

BILETY NA MECZ CERRAD CZARNI RADOM - PGE SKRA BEŁCHATÓW (13 KWIETNIA - GODZINA 20:30 - HALA MOSIR RADOM)RUNDA PLAY-OFF - sezon 2018/2019 

Play-Off o miejsca 5-6 
(Rywalizacja w ćwierćfinale toczy się do 2.zwycięstw):

1. mecz: 
Cerrad Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów - 13 kwietnia, godzina 20:30, hala MOSiR Radom
2. mecz: 
PGE Skra Bełchatów - Cerrad Czarni Radom - 16 kwietnia, godzina 17:30, Bełchatów
3. mecz: Cerrad Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów - 25 kwietnia, godzina 17:30, hala MOSiR Radom

ĆWIERĆFINAŁ 
(Rywalizacja w ćwierćfinale toczy się do 2.zwycięstw):

1. mecz: 
Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom - 3:2 (27:29, 25:22, 21:25, 25:17, 15:13)
2. mecz: Cerrad Czarni Radom
 - Aluron Virtu Warta Zawiercie - 3:1 (26:28, 25:20, 34:32, 25:21)
3. mecz: Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom - 3:0 (25:21, 25:19, 25:17)