Pierwsze starcie dla Cerrad Czarnych Radom! Cel na wtorek: zwycięstwo w Bełchatowie!

Od zwycięstwa rozpoczęli rywalizację o 5.miejsce na koniec sezonu PlusLigi, siatkarze Cerrad Czarnych Radom! Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia po pięciosetowej walce, pokonali PGE Skrę Bełchatów! Teraz rywalizacja przenosi się do Bełchatowa!Cerrad Czarni Radom mają za sobą pierwszy pojedynek w play-off z PGE Skrą Bełchatów. Wojskowi z aktualnym jeszcze mistrzem Polski, rywalizują w miejsce 5. na koniec obecnych rozgrywek PlusLigi.

Cerrad Czarni Radom do pierwszego meczu w hali MOSiR-u podeszli po odpadnięciu w ćwierćfinale mistrzostw Polski z Aluron Virtu Wartą Zawiercie. Z kolei PGE Skra Bełchatów musiała w tej samej rundzie uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla. Na "osłodę" obydwu zespołom pozostała zatem rywalizacja o 5. miejsce.

Starcie w Radomiu lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy w premierowej partii triumfowali 25:21. Dwa kolejne sety zapisane zostały na konto PGE Skry Bełchatów. Podopieczni Roberto Piazzy wygrali kolejno 25:23 oraz 25:21. Największe emocje był jednak przed nami. W czwartej partii po walce na przewagi zwyciężyli Cerrad Czarni Radom - 26:24. To sprawiało, że o wyniku pierwszego starcia, którego stawką jest 5.miejsce, miał zadecydować tie-break.

W piątym secie znów byliśmy świadkami niezwykłej walki. Jako pierwsi piłkę meczową mieli Bełchatowianie (13:14). Ostatnie akcje meczu przechyliły jednak szalę zwycięstwa na Cerrad Czarnych Radom. Dwa skuteczne bloki Michała Ostrowskiego i Wojciecha Żalińskiego dały piłki meczowe Wojskowym. Mecz asem serwisowym zakończył popularny "Ostry", którego serwisu nie przyjął Kacper Piechocki.

Cerrad Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:21, 23:25, 21:25, 26:24, 16:14) 
MVP: Tomek Fornal 
Cerrad Czarni Radom: Vincić 5, Filip 9, Żaliński 22, Fornal 16, Pajenk 2, Huber 10, Wasilewski (libero) oraz Ruciak (libero), Kwasowski 8, Rybicki, Giger, Ostrowski 7 
PGE Skra Bełchatów: Łomacz 4, Wlazły 10, Ebadipour 18, Szalpuk 14, Kłos 14, Kochanowski 13, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Orczyk 2, Katić


PLUSLIGA: CERRAD CZARNI RADOM - PGE SKRA BEŁCHATÓW (GALERIA)

Teraz przed Cerrad Czarnymi Radom drugi mecz z PGE Skrą Bełchatów. Tym razem rywalizacja przenosi się na teren aktualnego jeszcze mistrza Polski. W przypadku zwycięstwa Wojskowych, podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia będą mogli świętować 5.miejsce na koniec obecnych rozgrywek. Triumf Bełchatowian sprawi, że 25 kwietnia w hali MOSiR-u w Radomiu zostanie rozegrany decydujący pojedynek.

RUNDA PLAY-OFF - sezon 2018/2019 

Play-Off o miejsca 5-6 
(Rywalizacja toczy się do 2.zwycięstw):

1. mecz: Cerrad Czarni Radom
 - PGE Skra Bełchatów - 3:2 (25:21, 23:25, 21:25, 26:24, 16:14)
2. mecz: 
PGE Skra Bełchatów - Cerrad Czarni Radom - 16 kwietnia, godzina 17:30, hala Energia w Bełchatowie