2. Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (VIDEO)

2. Maja - Święto  Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to wyjątkowy, choć jeszcze nie tak powszechnie świętowany jak na to zasługuje, dzień. Jest to okazja do zamanifestowania przynależności do naszej wspólnoty bez żadnych warunków wstępnych, sympatii politycznych czy wyznawanych poglądów. Chcemy zachęcić Polaków by tego dnia wywiesili swoją własną flagę Polski. Może być to oficjalna flaga państwowa na maszcie, kupiona w sklepie z akcesoriami patriotycznymi, ale równie dobrze może być nią papierowa flaga, którą dzieci dostają na festynach, flaga, którą wywieszają kibicując polskim sportowcom a nawet stworzony rękami dziecka rysunek.

2. Maja, w Święto Flagi nie jest ważne jak wygląda Twoja flaga, ważne jest to, że chcesz ją pokazać innym.  Serdecznie zapraszamy do wsparcia w akcji w mediach społecznościowych. Zachęcamy jedynie do opublikowania w okolicach długiego weekendu majowego w mediach społecznościowych zdjęcia Twojej własnej flagi, którą pokazujesz innym oraz podpisania zdjęcia hashtagami
#mojaflaga#niepodlegla. Zobacz przykład z załącznika . Wspólnie pokażmy Polakom, że w swoje święto biało-czerwona flaga może być bliska każdemu z Nas.