Przed kadetami RCS Czarnych Radom finał Mistrzostw Polski!

W RCS Czarnych Radom ostatni akord klubowego sezonu należeć będzie do kadetów. Młodzi siatkarze z Radomia w rozpoczętym właśnie tygodniu zagrają w finałowym turnieju mistrzostw Polski.

Zmagania odbędą się w Szczytnie. Do rywalizacji o medale stanie osiem najlepszych zespołów. Każdy z nich najpierw musiał przebrnąć rozgrywki wojewódzkie. Następnie kilkustopniowe sito eliminacyjne już na szczeblu ogólnopolskim.

Pierwsze gry zaplanowano na środę - 8 maja. Zespół Radomskiego Centrum Siatkarskiego na Mazury uda się już dzień wcześniej. Fazę grupową turnieju finałowego podopieczni Arkadiusza Sawiczyńskiego rozpoczną od potyczki z Chemikiem Bydgoszcz. Kolejnymi rywalami będą MOS WOLA Warszawa (9 maja, czwartek) i Gwardia Wrocław (10 maja, piątek).

Po tych trzech meczach będzie wiadomo, że drużyna z Radomia zagra o medale MP, czy też pozostanie jej walka o miejsc 5-8. Jak zapewnia Arkadiusz Sawiczyński stawka jest bardzo silna. - Jest kilku faworytów, ale oczywiście zrobimy wszystko, aby zajść w tym turnieju jak najdalej. Istotne jest, że w przygotowaniach obyło się bez kontuzji i mam do dyspozycji wszystkich zawodników - podkreśla szkoleniowiec.

Decydujące mecze turnieju w Szczytnie zaplanowano na sobotę i niedzielę (11-12 maja).

Uczestnicy finału Mistrzostw Polski Kadetów:

Gr. I

Wola Warszawa
Czarni Radom
Chemik Bydgoszcz
Gwardia Wrocław

Gr. II

Dunajec Nowy Sącz
Trefl Gdańsk
AKS V LO Rzeszów
AZS 2020 Częstochowa