Wolanów najlepszy w Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni! (GALERIA)

Siatkarski Turniej Partnerstwa Regionalnego dla młodzieży cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W turnieju kończącym czwarty sezon projektu Stowarzyszenia Czarni Radom wzięło udział dziewięć drużyn. . Oficjalnymi Sponsorami Turnieju Partnerstwa Regionalnego były Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej RADPEC i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe RADKOM.  Tym razem uczestników siatkarskich zmagań gościł Wolanów. W eliminacjach drużyny zagrały w trzech grupach. Zwycięzcy każdej z nich rywalizowali w fazie finałowej. Triumfował Wolanów. W decydujących spotkaniach gospodarz pokonał reprezentujący Miasto i Gminę Zwoleń zespół z Sydołu, a także drużynę PSP Nr 2 z Szydłowca. Gospodarz turnieju obronił tytuł wywalczony przed rokiem tytuł.

Młodzież bardzo interesuję się siatkówką. Najlepiej potwierdzają to właśnie turnieje organizowane przez Stowarzyszenie Czarni. To bardzo cenna inicjatywa. Osobiście widzę same korzyści – zdradził receptę na sukces Ryszard Kosiec, nauczyciel i wychowawca młodzieży prowadzący ekipę triumfatora turnieju.Drugie miejsce zajął PSP 2 Szydłowiec (opiekun Grzegorz Nowak), a trzecie siatkarze reprezentujący placówkę z Sydołu (op. Marcin Stępień).  Najlepsi w nagrodę odebrali okazałe puchary i dyplomy, które wręczył Dariusz Fryszkowski.

- Moje serce raduje się, gdy widzę tak liczną grupę młodych ludzi grających w siatkówkę, w ogóle uprawiających sport. Takim inicjatywą tym bardziej należy przyklasnąć i wspierać - zapewnił koordynator Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej na Mazowszu. - Program Partnerstwo Regionalne to autorski projekt Stowarzyszenia Czarni Radom, który fajnie się rozwija i na pewno w kolejnych latach będzie kontynuowany – zapewnił Sławomir Monik, reprezentujący Stowarzyszenia Czarni Radom.Oficjalnymi sponsorami tegorocznej edycji siatkarskich rozgrywek młodzieży były Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej RADPEC i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe RADKOM. Za pomoc w przeprowadzenie finałowego turnieju organizatorzy dziękują również władzom Gminy Wolanów, a także dyrekcji i nauczycielom placówki oświatowej w tej miejscowości. Gospodarz okazał się bardzo gościnny.

TURNIEJ PARTNERSTWA REGIONALNEGO CZARNI 2019 (GALERIA)

Końcowa kolejność:
1.PSP Wolanów
2.PSP nr 2 Szydłowiec
3.PSP Sydół (gmina Zwoleń)
4.PSP Iłża
5.PSP nr 4 Kozienice
6.PSP Wierzbica
7.PSP Skaryszew
8.PSP Wrzos (gmina Przytyk)
9.PSP Stara Błotnica