Cerrad Czarni Radom z powołaniami na Ligę Narodów w Chinach

Vital Heynen ogłosił skład reprezentacji Polski na drugi turniej Ligi Narodów, który biało-czerwoni rozegrają w Chinach. Doszło w nim aż do siedmiu zmian w porównaniu do kadry, która rywalizowała w Katowicach. Do drużyny powołany został środkowy Cerrad Czarnych Radom, Norbert Huber!

Przed nami drugi turniej Ligi Narodów, w którym siatkarze reprezentacji Polski zagrają w Chinach. Ich rywalami będą gospodarze, którzy nie odnieśli jeszcze wygranej w tej edycji Ligi Narodów, Bułgarzy, którzy plasują się za Polakami oraz Francuzi, którzy po pierwszym weekendzie mają na swoim koncie komplet zwycięstw. Do Chin podopieczni Vitala Heynena polecieli w mocno przemeblowanym składzie.

Szkoleniowiec mistrzów świata zdecydował się aż na siedem zmian w porównaniu do składu, który rywalizował kilka dni temu w Katowicach. W czternastce nie znaleźli się: Grzegorz Łomacz, Bartłomiej Bołądź, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszekoraz Jakub Kochanowski. Tym razem szansę gry dostaną dwaj młodzi środkowi, czyli Norbert Huber oraz Michał Szalacha. Poza tym w składzie znaleźli się także Maciej Muzaj, Jakub Popiwczak, Marcin Komenda, Piotr Łukasik oraz Bartosz Bednorz, który ma za sobą bardzo dobry sezon w Serie A.

Przypomnijmy, że w pierwszym turnieju Ligi Narodów, który biało-czerwoni rozgrywali w Katowicach, mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Polacy pokonali na inaugurację Australię, następnie w pięciu setach uporali się z Amerykanami, by na zakończenie turnieju w Spodku uznać wyższość w czterech setach reprezentacji Brazylii.

Skład reprezentacji Polski na turniej w Chinach:
rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda
atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj
środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Michał Szalacha
przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Piotr Łukasik, Bartosz Kwolek
libero: Paweł Zatorski, Jakub Popiwczak

Plan meczów reprezentacji Polski w Chinach:

07.06.2019 10:00 - Francja – Polska
07.06.2019 13:30 - Chiny – Bułgaria
08.06.2019 10:00 - Polska – Bułgaria
08.06.2019 13:30 - Chiny – Francja
09.06.2019 10:00 - Bułgaria – Francja
09.06.2019 13:00 - Chiny – Polska