Dziękujemy kapitanie! Wojciech Żaliński odchodzi z Cerrad Czarnych Radom

Po pięciu latach gry w barwach Cerrad Czarnych Radom, zespół Wojskowych po sezonie 2018/2019 opuszcza wieloletni kapitan drużyny, Wojciech Żaliński. Wojciech w barwach WKS-u w rozgrywkach PlusLigi wystąpił 155 razy. Dziękujemy Ci Wojtku za wszystko!Karierę sportową Wojciech Żaliński rozpoczynał w rodzinnym mieście, reprezentując barwy drużyny STS Skarżysko-Kamienna. Kolejnym przystankiem w zawodowej karierze był zespół KS Jadar Radom, z którym wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów. W tym samym czasie występował w seniorskiej drużynie rezerw, która w sezonie 2005/2006 awansowała do II ligi.

W 2005 roku został graczem pierwszego zespołu KS Jadar Radom. Mimo, że był zawodnikiem uczestniczącym w I-ligowych rozgrywkach, dalej grał w drugiej drużynie. Z radomianami w II lidze zajął 4. miejsce, natomiast z Jadarem Radom wywalczył awans do Polskiej Ligi Siatkówki, pokonując w finale Delectę Bydgoszcz.

W zespole KS Jadar Radom Wojciech Żaliński występował w latach 2005-2010. Następnie siatkarz przeniósł się na kolejne dwa lata do stolicy Polski, reprezentując barwy AZS Politechniki Warszawskiej. W sezonie 2012/2013 i 2013/2014 Wojciech Żaliński grał w zespole Trefla Gdańsk. Od sezonu 2014/2015 zawodnik ponownie reprezentował miasto Radom, przenosząc się do drużyny Cerrad Czarnych.

W swoim debiucie w drużynie Wojskowych, Wojciech Żaliński zaliczył 34. występy, zdobywając 420 punkty w całych rozgrywkach. Wówczas radomski zespół zająć 9 miejsce w PlusLidze. W sezonie 2015/2016 Cerrad Czarni Radom zajęli 6. miejsce, a Żaliński w 27. rozegranych pojedynkach zdobył 331. punktów.

Od rozgrywek 2016/2017 Wojciech Żaliński pełnił rolę kapitana drużyny, a Cerrad Czarni Radom na koniec sezonu zajęli 7. miejsce w tabeli. Przyjmujący WKS-u był najlepszym zawodnikiem zespołu, zdobywając wówczas w 32. meczach 446. punktów! W sezonie 2017/2018 Wojskowi zaliczyli najgorszy występ od powrotu do PlusLigi. Podopieczni Roberta Prygla uplasowali się na 10. miejscu. Kolejny rok w polskiej ekstraklasie został jednak zwieńczony najlepszym rezultatem. Cerrad Czarni Radom byli bliscy znalezienia się w strefie medalowej, jednak ostatecznie zajęli 5. miejsce, pokonując w ostatniej rundzie play-off, PGE Skrę Bełchatów.

Wojciech Żaliński w barwach Cerrad Czarnych Radom wystąpił w 155. meczach, zdobywając dla Wojskowych 2015. punktów! Podczas pięciu rozegranych sezon w zespole Wojskowych, przyjmujący 18. razy wybierany był najlepszym siatkarzem meczu. Będąc zawodnikiem Cerrad Czarnych Radom, Wojciech Żaliński został powołany do reprezentacji Polski, w której wystąpił 2. razy. W całej swojej zawodowej karierze Wojciech Żaliński rozegrał 13. sezonów w PlusLidze, w której wystąpił w 327. meczach, zdobywając łącznie 3412 punktów!

- Wszyscy razem tworzyliśmy zgraną ekipę, ale przyszedł czas żeby zmienić otoczenie. Tak po prostu, bez kłótni, bez żalu za to z ogromem miłych wspomnień. To co gorsze, szybko już uciekło w zapomnienie. To była niesamowita przyjemność stanowić część drużyny, wielki honor identyfikować się z klubem nie tylko na hali. Nigdy tego nie zapomnę i dziś mogę powiedzieć - (może zabrzmi trochę górnolotnie) jeszcze Tu wrócę. Kiedyś, kiedy odchodziłem z Gdańska a przychodziłem do Radomia powiedziałem w wywiadzie że zawsze chciałbym żegnać się z klubem ze łzami w oczach a nie z kopniakiem w dupę. Tym razem naprawdę mi się udało. - powiedział Wojciech Żaliński.

Wojtku dziękujemy Ci za wszystko! Nie mówimy do widzenia, lecz do zobaczenia! Dziękujemy kapitanie za wszystko!