Polacy po tie-breaku pokonali Rosję i awansowali do finału Uniwersjady!

Reprezentacja Polski w wielkim finale 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu! Biało-czerwoni w półfinale mierzyli się z kadrą Rosji! Podopieczni Pawła Woickiego prowadzili w setach już 2:0, lecz o wszystkim zadecydował tie-break! W nim lepsi okazali się Polacy i to oni powalczą o końcowy triumf w turnieju!

W drodze do półfinału reprezentacja Polski bez straty seta pokonała kolejno w grupie Brazylię, Francję, Iran oraz Kanadę. W czwartkowym (11 lipca) ćwierćfinale, biało-czerwoni nie dali najmniejszych szans, pokonując w trzech odsłonach Tajwan. Rosjanie z kolei mogli pochwalić się podobną serią - wygrali z Portugalią, Koreą Południową, Chinami, Stanami Zjednoczonymi oraz Japonią. Stracili jednak dwa sety – jednego z Portugalią i jednego z Japonią.

Półfinałowe spotkanie rozpoczęło się zdecydowanie lepiej dla biało-czerwonych. Siatkarze Pawła Woickiego i Daniela Plińskiego, po dwóch odsłonach pojedynku na włoskiej ziemi, prowadzili z reprezentacją Rosji 2:0! Premierowa odsłona zakończyła się rezultatem 25:21, a kolejna wysokim zwycięstwem reprezentacji Polski 25:15.

Rosjanie nie zamierzali jednak oddawać meczu bez walki. Rywale szybko "wyczyścili głowy" po dwóch pierwszych setach. Kolejne dwie odsłony zakończyły się zwycięstwem Rosji 25:19 oraz 25:18. O wszystkim zadecydować musiał zatem tie-break! Mimo, że Polacy mieli już trzy piłki setowe (14:11), to jednak wynik decydującej partii, kończył się po walce na przewagi. Polacy triumfowali ostatecznie 17:15, a w całym spotkaniu 3:2!

W drugim półfinale zagrają Włosi pokonali Francję i to oni będą rywalami Polaków w decydującym o mistrzowie meczu. Spotkanie finałowe zaplanowane zostało na sobotę (13 lipca) o godzinie 20:30. Przypomnijmy tylko, że w składzie reprezentacji Polski podczas 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu, występuje dwóch zawodników Cerrad Czarnych Radom, libero Mateusz Masłowski oraz rozgrywający Michał Kędzierski, który pełni funkcję kapitana drużyny biało-czerownych.

Polska - Rosja 3:2 (25:21, 25:15, 19:25, 18:25, 17:15)
Polska: Nowakowski (6), Kędzierski (3), Lemański (4), Filipiak (15), Semeniuk (18), Halaba (16), Masłowski (libero) oraz Niemiec (1)
Rosja: Surmaczewskij (19), Kononow (8), Bogdan (18), Jakowlew (10), Poroszin (1), Melnikow (4), Kriwitczenko (libero) oraz Pankow (7), Klec, Ursow, Pakszin i Biełogorcew (5)