Reprezentacja Polski kadetów zakończyła zgrupowanie w Krośnie

Reprezentacja Polski Kadetów zakończyła w Krośnie zgrupowanie. Podopieczni Marka Skrobota w ostatnich dniach zmierzyli się w sparingowych pojedynkach z Egiptem. W sztabie trenerskim biało-czerwonych jest Kuba Szyszka, trener przygotowania motorycznego drużyny Cerrad Czarnych Radom.Reprezentacja Polski kadetów U-19 zakończyła kolejny etap treningów. Biało-czerwoni od 23 lipca do 31 lipca przebywali na zgrupowaniu w Krośnie, gdzie rozegrali trzy kontrolne spotkania z rówieśnikami z Egiptu.  W drużynie prowadzonej przez szkoleniowca  Marka Skrobota, w sztabie trenerskim jest Kuba Szyszka, który na co dzień jest trenerem przygotowania fizycznego w drużynie Cerrad Czarnych Radom.

- Mamy już za sobą zgrupowanie w Cetniewie. W Krośnie trenuje 26 zawodników. Z Maciejem Zendełem robimy przegląd kadry kadetów. Reprezentacja ma przed sobą udział m.in. w Memoriale Czesnokowa w rosyjskiej Anapie - informował trener kadry kadetów Marek Skrobot.

Polacy w starciu z Egiptem okazali się lepszą drużyną, triumfując w dwóch sparingowych meczach. W dwóch pierwszych meczach Polacy zwyciężyli 3:2 (25:9, 25:27, 25:17, 25:27, 15:12) oraz 3:0 (25:22, 25:21, 25:15). W poniedziałkowym (30 lipca) spotkaniu lepsi okazali się Egipcjanie, którzy triumfowali 2:3 (19:25, 25:17, 25:22, 19:25, 9:15)

- Jesteśmy zadowolenia z wykonanej w Krośnie pracy, która zaczyna przynosić efekty - powiedział trener polskich kadetów Marek Skrobot. - W poniedziałkowym meczu z Egiptem na boisku zobaczyliśmy drugi zespół. Teraz musimy wybrać skład na Memoriał Czesnokowa w Anapie, gdzie zagramy z silnymi rywalami. Na zgrupowaniu w Krośnie trenowało 26 zawodników i tkwi w nich duży potencjał. - dodaje szkoleniowiec.