Pierwszy test Cerrad Enea Czarni Radom na remis! (VIDEO)

Siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom mają za sobą pierwszy sprawdzian przed nowym sezonem w PlusLidze. Wojskowi w sobotnie (28 września) popołudnie podejmowali w hali MOSiR-u, beniaminka PlusLigi - MKS Ślepsk Malow Suwałki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.Lepiej mecz w hali MOSiR-u rozpoczęli siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki. Premierowa partia przez większość seta układała się pod dyktando gospodarzy, jednak w końcówce partii szalę zwycięstwa po walce na przewagi, przechylili siatkarze z Suwałk. Podopieczni Andrzeja Kowala triumfowali 27:25.

W drugiej odsłonie sparingowego meczu MKS również sięgnął po zwycięstwo. Drużyna z Suwałk wygrała kolejną partię 25:18 i w całym meczu prowadziła już 2:0. Od trzeciego seta gra Cerrad Enea Czarnych Radom wyraźnie się poprawiła, czego efektem było pewne zwycięstwo 25:18. W czwartej odsłonie towarzyskiego meczu ręce w geście triumfu wznieśli siatkarze WKS-u, którzy przed własną publicznością wygrali 26:24, a całe spotkanie zakończone zostało remisem 2:2.- To nasz pierwszy sparing, ale już wiemy, że czeka nas jeszcze wiele pracy. Dobrze wyglądała relacja blok-obrona, ale w samym bloku mogliśmy zagrać zdecydowanie lepiej. Musimy grać szybszą siatkówkę. Na dokładniejszą analizę przyjdzie czas po drugim meczu ze Ślepskiem, który czeka nas już kolejnego dnia. - powiedział po spotkaniu, pierwszy trener Cerrad Enea Czarni Radom, Robert Prygiel.

Najlepiej punktującym zawodnikiem WKS-u, była Bartosz Firszt, który zapisał na swoje konto 12 punktów. Po stronie gości najwięcej "oczek" zdobył Nicolas Szerszeń - 18 punktów. 

W niedzielę (29 września) w hali sportowej w PSP nr 3 w Kobyłce Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrają drugi pojedynek z MKS-em Ślepsk Malow Suwałki. Spotkanie zaplanowane zostało na godzinę 16:00.

Cerrad Enea Czarni Radom - MKS Ślepsk Malow Suwałki 2:2 (25:27, 18:25, 25:18, 26:24)
Cerrad Enea Czarni Radom: Ostrowski, Kędzierski, Boruch, Filip, Firszt, Włodarczyk, Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Protopsaltis, Grzechnik, Butryn
MKS Ślepsk Malows Suwałki: Siek, Klinkerberg, Szerszeń, Bołądź, Takvam, Gonciarz, Stańczak (libero) oraz Filipowicz (libero), Skrzypkowski, Rudzewicz, Rohnka