Siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom wicemistrzami Europy!

Reprezentacja Słowenii w składzie której występuje trzech siatkarzy Cerrad Enea Czarnych Radom: Alen Pajenk, Dejan Vincić oraz Alen Sket, sięgnęła po srebrne medale Mistrzostw Europy 2019! W wielkim finalne lepsi okazali się siatkarze Serbii, którzy triumfowali po czterech setach.To był wyjątkowy turniej dla reprezentacji Słowenii. Zespół prowadzony przez trenera Alberto Giulianiego, spisywał się w roli gospodarza turnieju niezwykle imponująco! Słowenia po wyjściu z fazy grupowej pokonywała na swojej drodze do finału, największe "firmy".

Najpierw Słoweńcy poradzili sobie z reprezentacją Bułgarii. W ćwierćfinale EuroVolly goryczy porażki musieli zaznać Rosjanie, a w półfinale reprezentacja Słowenii pokonała dwukrotnych mistrzów świata - drużynę biało-czerwonych.

W wielkim finale zawodów, po drugiej stronie siatki zameldowali się Serbowie, którzy w półfinale turnieju pokonali faworytów - zespół Francji. Słowenia mimo zwycięstwa w premierowej partii wielkiego finału, w trzech kolejnych partiach musiała już uznać wyższość przeciwnika i ostatecznie to Serbowie wznieśli puchar w geście zwycięstwa w EuroVolly 2019.W składzie reprezentacji Słowenii, występuje trzech siatkarzy Cerrad Enea Czarni Radom: Dejan Vincić, Alen Pajenk oraz nowy przyjmujący radomskiego zespołu Alen Sket. Gratulujemy całej drużynie Słowenii tak fantastycznego zwycięstwa na mistrzostwach Europy i z niecierpliwością czekamy na naszych siatkarzy!