Rozpoczynamy sezon! Na początek pojedynek w Olsztynie!

Rusza sezon 2019/2020 w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn! W 1. kolejce drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom, zmierzy się na wyjeździe z Indykpol AZS-em Olsztyn. - Z utęsknieniem czekaliśmy na inaugurację ligi. - zaznacza pierwszy szkoleniowiec drużyny Wojskowych, Robert Prygiel!Rusza 20 sezon PlusLigi! W najbliższą sobotę (26 października) Cerrad Enea Czarni Radom zainaugurują swój udział w rozgrywkach 2019/2020! Pierwszym przeciwnikiem drużyny Wojskowych będzie Indykpol AZS Olsztyn!

Cerrad Enea Czarni Radom do nowego sezonu w PlusLidze, podchodzą mocno przebudowani. Z zespołem Wojskowych po rozgrywkach 2018/2019 pożegnało się aż ośmiu zawodników. Drużynę z Radomia opuścili: Maksim Zhigalov, Reto Giger, Wojciech Żaliński, Kacper Wasilewski, Jakub Rybicki, Tomek Fornal, Norbert Huber oraz Kamil Kwasowski. W ich miejsce władze klubu pozyskały kolejno: Bartłomieja Grzechnika, Bartosza Firszta, Damiana Borucha, Wojciecha Włodarczyka, Karola Butryna, Mateusza Masłowskiego, Michała Kędzierskiego oraz Thanasisa Protopsaltisa i Alena Sketa.

- Wszyscy doskonale wiemy, że mamy całkowicie nową drużynę, w której został przebudowany cały szkielet zespołu, dlatego ten sezon będzie dla nas dużą niewiadomą. Muszę jednak przyznać, że jestem bardzo zadowolony ze składu jaki udało nam się zbudować na nowy sezon w PlusLidze. - powiedział Robert Prygiel, szkoleniowiec Cerrad Enea Czarnych Radom.Kapitan zespołu WKS-u, Dejan Vincić podczas konferencji prasowej przed meczem z Indykpol AZS-em Olsztyn podkreślił, że obecna drużyna potrzebuje czasu, by zgrać się na boisku, a PlusLiga w tym sezonie będzie niezwykle wyrównana.

- Jest w tym sezonie wielu nowych zawodników, dlatego potrzebujemy czasu by się dopasować do siebie. Z każdym dniem, treningiem i meczem wiem, że nasza dyspozycja będzie coraz lepsza. Każda z drużyn w tym sezonie PlusLigi dokonała wielu ciekawych transferów. Dla nas każdy mecz będzie jak finał. Mamy swoją jakość, którą będziemy chcieli pokazać. - zaznacza kapitan drużyny Wojskowych.


Cerrad Enea Czarni Radom w 1.kolejce PlusLigi zmierzą się na wyjeździe z Indykpol AZS-em Olsztyn, w którym również doszło do kilku bardzo ciekawych zmian. Przede wszystkim zespół z Olsztyna wzmocniony został przez Wojciecha Żalińskiego, który po pięciu latach opuścił zespół z Radomia. Rolę szkoleniowca w nadchodzącym sezonie pełnić będzie Paolo Montagnani. Do ekipy Indykpolu dołaczyli również Mateusz Mika, Tomasz Kowalski, Remigiusz Kapica, oraz irański środkowy Seyed Mohammad Mousavi.

Indykpol AZS Olsztyn w ubiegłym sezonie PlusLigi został sklasyfikowany dopiero na 10. miejscu. W nadchodzących rozgrywkach siatkarskiej ekstraklasy w Polsce akademicy z Olsztyna będą chcieli zdecydowanie poprawić swój rezultat.

Pojedynek Cerrad Enea Czarnych Radom z Indykpol AZS-em Olsztyn, rozegrany zostanie w sobotę (26 października) o godzinie 14:45 w hali Urania w Olsztynie. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsatu Sport! Dodatkowo będzie można śledzić na stronie drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom relację tekstową oraz słuchać radiowej relacji na kanale RadioWKS!

Zestaw par 1. kolejki PlusLigi w sezonie 2019/2020:
Cerrad Enea Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn
Projekt Warszawa - MKS Będzin
BKS Visła Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel
Grupa AZOTY ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - MKS Ślepsk Malow Suwałki (mecz rozegrany zostanie 6 listopada)
Cuprum Lubin - Aluron Virtu CMC Zawiercie
Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów
GKS Katowice - Asseco Resovia Rzeszów