Pierwsze zwycięstwo w sezonie! Wojskowi pokonują na własnym terenie zespół z Bydgoszczy!

Siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom sięgnęli po pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/2020! Zespół Roberta Prygla pokonał po tie-breaku drużynę BKS Visła Bydgoszcz! Najlepszym zawodnikiem pojedynku, wybrany został przyjmujący drużyny WKS-u, Wojciech Włodarczyk!

Cerrad Enea Czarni Radom z pierwszym zwycięstwem w nowym sezonie! Po porażkach w Olsztynie oraz Gdańsku, w poniedziałek (4 listopada) w pierwszym ligowym meczu w hali MOSiR w Radomiu, Wojskowi mierzyli się z BKS Visłą Bydgoszcz.

Starcie rozpoczęło się doskonale dla gości.Drużyna BKS-u pod wodzą Przemysława Michalczyka udanie otworzył rywalizację, wygrywając premierową odsłonę 25:21. W drugim secie to gospodarze byli liderującym zespołem. Szybkie prowadzenie (5:0) spowodowało, że goście musieli od początku tego seta gonić wynik. Cerrad Enea Czarni Radom przy doskonałym dopingu własnych kibiców wyrównali stan meczu, wygrywając bardzo pewnie drugiego seta 25:17.

W trzeciej odsłonie pojedynku to siatkarze BKS-u znów mieli więcej powodów do zadowolenia. Bydgoszczanie mimo problemów w końcówce seta, skutecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, triumfując 25:23. Ostatnie słowo w tym pojedynku należało jednak do Wojskowych. Podopieczni Roberta Prygla najpierw wygrali czwartego seta 25:19, a tie-breaku postawili przysłowiową "kropkę nad i", wygrywając 17:15, a cały mecz 3:2.

Cerrad Enea Czarni Radom zapisali na swoje konto dwa punkty i po 3. kolejkach PlusLigi, zajmują 10. miejsce w tabeli. Teraz przed zespołem WKS-u kilka dni przygotowań do meczu z MKS-em Będzin, który rozegrany zostanie w hali MOSiR Radom w niedzielę (10 listopada).

Cerrad Czarni Radom – BKS Visła Bydgoszcz 3:2 (21:25, 25:17, 23:25, 25:19, 17:15)
MVP: Wojciech Włodarczyk
Cerrad Enea Czarni Radom: Pajenk (13), Kędzierski (2), Grzechnik (3), Protopsaltis (11), Włodarczyk (15), Butryn (6), Ruciak (libero) oraz Boruch (5), Vincic, Filip (18), Firszt i Masłowski (libero)
BKS Visła Bydgoszcz: Gałązka (8), Stern (4), Kalembka (7), Quiroga (8), Gil (1), Urbanowicz (19), Szymura (libero) oraz Woch, Lipiński, Gryc (1), Peszko (4), Cieślik i Bonisławski (libero)