Komplet punktów zostaje w Radomiu! Wojskowi pokonali MKS Będzin!

Cerrad Enea Czarni Radom z drugim zwycięstwem w obecnym sezonie PlusLigi! Podopieczni Roberta Prygla wygrali przed własną publicznością z MKS-em Będzin 3:0! Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został atakujący drużyny Wojskowych, Karol Butryn!
To było wyjątkowe popołudnie w radomskiej hali MOSiR-u. Najpierw na wysokości zadania stanęli kibice drużyny Wojskowych, którzy odśpiewali hymn Mazurka Dąbrowskiego w rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na ogromne brawa zasługuje oprawa meczowa. Cała hala MOSiR była biało-czerwona. Później na parkiecie zameldowali się główni aktorzy niedzielnego widowiska. Wojskowi stanęli na wysokości zadania i w imponującym stylu pokonali zespół z Będzina.

Pojedynek rozpoczął się lepiej dla ekipy Jakuba Bednaruka. MKS za sprawą skutecznych ataków Rafała Faryny, wyszedł na prowadzenie (9:6). Później do głosu doszli gospodarze. Świetnie grę swojego zespołu prowadził Dejan Vincić, a swoich szans na skrzydłach nie marnował atakujący drużyny Wojskowych, Karol Butryn. Cerrad Enea Czarni Radom odrobili straty z nawiązką, wychodząc na prowadzenie (12:11). Po punktowej zagrywce Thanasisa Protopsaltisa, WKS w końcówce partii prowadził już (23:20). Pierwszą partię zakończył skutecznym atakiem grecki przyjmujący - 25:22.W drugiej odsłonie meczu obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Roberta Prygla przy fantastycznym dopingu swoich kibiców grali coraz lepiej. Prawdziwym liderem zespołu z Radomia w tym pojedynku był Karol Butryn, który nie marnował nadarzających się szans w ataku. Wojskowi znów rozstrzygnęli partię na swoją korzyść, wygrywając 25:21. 

Trzeci set okazał się ostatnim w niedzielne popołudnie w hali MOSiR-u w Radomiu. Cerrad Enea Czarni wygrali 25:22, a całe spotkanie 3:0, tym samym zapisując na swoje konto drugie zwycięstwo w tym sezonie, a zarazem pierwsze za trzy punkty. Najlepszym zawodnikiem meczu, wybrany został Karol Butryn, który był autorem 17 punktów.Przed Cerrad Enea Czarnymi Radom teraz pojedynek na wyjeździe z Cuprum Lubin. Spotkanie będzie rozgrywane awansem z 13.kolejki PlusLigi. Kolejny mecz domowy Wojskowi rozegrają  z kolei 17 listopada, kiedy to podejmą mistrza Polski - Grupę AZOTY ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Oba pojedynki transmitowane będą przez telewizję Polsat Sport.

Cerrad Enea Czarni Radom - MKS Będzin 3:0 (25:22, 25:21, 25:22)
MVP:
Karol Butryn (Cerrad Enea Czarni Radom)
Cerrad Enea Czarni Radom: Vincić 2, Butryn 17, Protopsaltis 11, Włodarczyk 9, Pajenk 8, Boruch 7, Masłowski (libero) oraz Ruciak (libero), Filip 2, Kędzierski, Firszt
MKS Będzin: Sanders, Faryna 15, Fayazi 2, Sossenheimer 5, Gunia 7, Ratajczak 2, Potera (libero) oraz Fornal 2, Superlak 5, Sobański 6, Schmidt 1