Przed Wojskowymi wyjazdowy pojedynek z Cuprum Lubin

Drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom nie ma wiele czasu na odpoczynek. W ostatnią niedzielę (10 listopada) mierzyli się na własnym terenie z MKS-em Będzin a już w najbliższą środę (13 listopada) zagrają na wyjeździe z Cuprum Lubin.Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom w środę (13 listopada) rozegrają piąty pojedynek w tym sezonie PlusLigi. Tym razem rywalem podopiecznych Roberta Prygla będzie na wyjeździe Cuprum Lubin. Pojedynek w hali widowiskowo sportowej w Lubinie rozgrywany będzie awansem z 13. kolejki PlusLigi.

Najbliższy przeciwnik drużyny Wojskowych to aktualnie 12. zespół w tabeli PlusLigi. Podopieczni Marcelo Fronckowiak na swoje konto w obecnym sezonie zapisali na swoje konto trzy porażki oraz jedno zwycięstwo. Lepsi od drużyny Cuprum okazali się dotychczas Aluron Virtu CMC Zawiercie, Jastrzębski Węgiel oraz Asseco Resovia Rzeszów. Jedyne jak dotąd zwycięstwo Lubinianie zainkasowali w pojedynku z PGE Skrą Bełchatów, wygrywając po doskonałym meczu 3:2.

W klubie z Lubina przed tym sezonem doszło do wielu zmian kadrowych. Ekipę Cuprum opuścili: Jakub Wachnik, Luke Smith, Masahiro Yanagida, Igor Grobelny, Damian Boruch oraz Mariusz Marcyniak. Z kolei zarząd klubu zatrudnił: Kamila Maruszczyka, Mateusza Sacharewicza, Damiana Domagałę, Bartłomieja Lipińskiego, Michała Bednarka oraz zagranicznych zawodników:  Miguel Tavares Rodrigues,  Robinson Dvoranen i  Maksim Morozau.

CERRAD ENEA CZARNI RADOM RUSZYLI DO LUBINA (GALERIA)

Bardzo ważną postacią w pierwszych pojedynkach Cuprum Lubin stał się doskonale znany w Radomiu, Jakub Ziobrowski. Siatkarz drużyny Miedziowych, jest najlepiej atakującym oraz punktującym swojego zespołu. W zestawieniu najlepiej punktujących zawodników PlusLigi zajmuje 6. miejsce. Cerrad Enea Czarni chcą podtrzymać zwycięską serię i udowodnić, że ich forma sportowa, znacznie się poprawia.

Dużo lepiej wyglądają nasze treningi w ostatnim czasie, co przełożyło się na naszą dobrą dyspozycję w starciu z MKS-em Będzin. Myślę, że każdemu z nas to zwycięstwo pomoże, doda energii na dalsze treningi i spotkania. Miejmy nadzieję, że w środę z Lubina też wrócimy z trzema punktami. - powiedział atakujący Cerrad Enea Czarnych Radom, Karol Butryn.

Pojedynek 13. kolejki PlusLigi: Cuprum Lubin - Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie w środę (13 listopada) o godzinie 17:30 w Hali Sportowo Widowiskowej w Lubinie. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.