Zwycięstwo w Lubinie! Trzeci triumf drużyny Wojskowych!

Cerrad Enea Czarni Radom z trzeci triumfem w tym sezonie PlusLigi! Wojskowi w rozgrywanym awansem meczu z Cuprum Lubin, pokonali Miedziowych na wyjeździe 3:1! Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został atakujący radomskiego zespołu, Karol Butryn.

Jako pierwsi na kilkupunktowe prowadzenie w premierowej odsłonie wyszli siatkarze z Radomia. Wojskowi po dwóch skutecznych atakach ze skrzydła Thanasisa Protopsaltisa mieli dwa oczka przewagi (8:6). Cuprum szybko odrobił straty i po asie serwisowym Migueala Rodriguesa i skutecznym ataku Bartłomieja Lipińskiego wyszli na prowadzenie (11:9).

W kolejnych akcjach gra wyraźnie się wyrównała, a po punktowym bloku Dejana Vincicia i Damiana Borucha na Bartłomieju Lipińskim, tablica z wynikiem pokazywała rezultat (13:13). W decydującym momencie premierowej odsłony to gospodarze „odskoczyli” Wojskowym na trzy punkty przewagi. Po skutecznym ataku Jakuba Ziobrowskiego z prawego skrzydła Cuprum prowadziło (21:18). Gospodarze nie wypuścili ze swoich rąk prowadzenia i triumfowali w pierwszym secie 25:22.

Druga odsłona pojedynku w hali sportowej w Lubinie rozpoczęła się od skutecznego ataku gospodarzy. Podopieczni Marcelo Fronckowiaka podbudowani zwycięstwem w premierowej odsłonie wyszli na prowadzenie (7:2). Wojskowi zmuszeni byli odrabiać punkty przez niemal całego seta. Szkoleniowiec Robert Prygiel zaczął mocno rotować składem, dając więcej szans Michałowi Filipowi, Michałowi Kędzierskiemu oraz Bartoszowi Firsztowi.

Przewaga gospodarzy utrzymywała się do kluczowych piłek. W decydującym fragmencie gry, po asie serwisowym Thanasisa Protopsaltisa, Wojskowi wyszli na prowadzenie (23:22), a chwilę później mieli pierwszą piłkę setową (24:23). Po punktowym ataku Bartłomieja Lipińskiego wynik seta decydował się po grze na przewagi (24:24). Zwycięsko z tego seta wyszli Cerrad Enea Czarni Radom, którzy triumfowali 30:28.

Cuprum Lubin w kolejnych setach nie zdołał już zapisać na swoje konto wygranego seta. Cerrad Enea Czarni Radom podbudowani zwycięstwem w drugiej partii, w dwóch kolejnych unosili ręce w geście zwycięstwa. W trzecim secie podopieczni Roberta Prygla wygrali 25:22, a kolejnej odsłonie 25:21, pieczętując tym samym trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Radomianie do domu wracają z drugim w tym sezonie kompletem punktów. Przed Wojskowymi teraz spotkanie z mistrzem Polski - Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, które rozegrane zostanie w niedzielę (17 listopada) o godzinie 17:30 w hali MOSiR w Radomiu. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.

Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (25:22, 28:30, 22:25, 21:25)
MVP: Karol Butryn (Cerrad Enea Czarni Radom)
Cuprum Lubin: Lipiński, Marusczyk, Ziobrowski, Smoliński, Tavares, Morozau, Gruszczyński (libero) oraz Dvoranen, Gorzkiewicz, Biegun
Cerrad Enea Czarni Radom: Pajenk, Boruch, Protopsaltis, Vincić, Włodarczyk, Butryn, Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Filip, Kędzierski Firszt