Czterosetowy bój o triumf w hali MOSiR w Radomiu

Cerrad Enea Czarni Radom stoczyli z PGE Skrą Bełchatów, niezwykle interesujący i emocjonujący pojedynek! W hali MOSiR komplet publiczności obejrzał cztery set, ale zwycięsko z meczu wyszli siatkarze z Bełchatowa. MVP meczu wybrany został zawodnik gości, Norbert Huber.

Niedzielny (15 grudnia) pojedynek w hali MOSiR w Radomiu, był ostatnim domowym pojedynkiem drużyny Wojskowych w 2019 roku, przed własną publicznością. Podopieczni Roberta Prygla w swoim przedostatnim meczu pierwszej części rundy zasadniczej, podejmowali ekipę PGE Skry Bełchatów.

Pojedynek w radomskiej hali MOSiR, rozpoczął się znakomicie dla podopiecznych Michała Gogola. Zawodnicy bełchatowskiej Skry z przytupem rozpoczęli niedzielny mecz, wygrywając premierową odsłonę 25:19. Cerrad Enea Czarni Raodm odpowiedzieli w najlepiej możliwy sposób. Wojskowi niesieni dopingiem kompletu publiczności w drugim secie triumfowali 25:18, doprowadzając tym samym do wyniku 1:1 w setach.

Najwięcej emocji czekało na wszystkich w trzeciej partii. Drużyna z Bełchatowa przez niemal całego seta, kontrolowała przebieg gry, jednak w końcówce partii gospodarze odrobili straty i doprowadzili do walki na przewagi. Grę nerwów lepiej wytrzymali siatkarze PGE Skry, którzy po emocjonującej grze wygrali 33:31.

W czwartej partii podopieczni Michała Gogola, postawili przysłowiową "kropkę nad i". Cerrad Enea Czarni Radom przegrali kolejną odsłonę 25:22, a całe spotkanie 3:1. Przed Wojskowymi teraz ostatni już mecz w pierwszej części rundy zasadniczej. Na zakończenie pojedynków w 2019 roku, podopieczni Roberta Prygla wybiorą się do Rzeszowa, gdzie 20 grudnia (piątek) o godzinie 17:30, w hali Podpromie zmierzą się z miejscową Asseco Resovią.

Cerrad Enea Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów 1:3 (19:25, 25:18, 31:33, 22:25)
MVP: Norbert Huber (PGE Skra Bełchatów)
Cerrad Enea Czarni Radom: Vincić 2, Butryn 16, Protopsaltis 16, Włodarczyk 10, Pajenk 11, Grzechnik 7, Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Filip 1, Kędzierski, Firszt 3
PGE Skra Bełchatów: Łomacz 1, Petković 17, Ebadipour 13, Szalpuk 9, Kochanowski 10, Huber 16, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Katić 1, Kłos