Słowenia z awansem do półfinału turnieju w Berlinie!

Siatkarze reprezentacji Słowenii w drugim zwycięstwem na turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich 2020 w Japonii! Podopieczni Alberto Giulaniego po pięciosetwym pojedynku pokonali gospodarzy zawodów - reprezentację Niemiec. Kolejny bardzo dobry mecz zanotowali siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom, Alen Pajenk oraz Dejan Vincić.

Po zwycięstwie nad Belgią, zespół Słowenii w swoim drugim meczu w ramach turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Japonii, we wtorek (7 stycznia) mierzył się z gospodarzem zawodów, reprezentacją Niemiec. Już pierwszy set zwiastował nam ogromne emocje w tym pojedynku.

Niemcy przed meczem ze Słowenia pokonując Belgię oraz Czechy mieli już pewny awans do półfinału turnieju. Drużyna prowadzona przez Alberto Giulaniego w premierowej odsłonie musiała zaznać goryczy porażki. Pierwszy set zakończył się po ponad 40 minutach. Górą okazali się Niemcy, którzy triumfowali 34:32. W drugiej odsłonie spotkania Słowenia wyrównała wynik spotkania, wygrywając partię 25:20.

W kolejnym secie to Niemcy ponownie unieśli ręce w geście zwycięstwa. Siatkarze Andrea Gianiego, wygrali 25:19, obejmując prowadzenie w całym meczu 2:1. Ostatnie słowo należało jednak do Słowenii. Podopieczni Alberto Giulaniego wygrywając czwartą odsłonę 25:21, doprowadzili do tie-breaka. W decydującym o losach meczu secie, Słoweńcy triumfowali 15:12, a w całym pojedynku 3:2.

Bardzo dobre spotkanie rozegrali siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom. Środkowy Alen Pajenk oraz Dejan Vincić pojedynek rozpoczęli w pierwszym składzie. Alen w tym meczu dla swojej drużyny zdobył 15 punktów, a Dejan Vincić 4 punkty. Dzięki zwycięstwu Słowenia zapewniła sobie awans do półfinału turnieju w Berlinie. O tym z którego miejsca wyjdzie do kolejnej rundy zawodów, zadecyduje ostatni grupowy mecz, który rozegra w środę (8 stycznia), a przeciwnikiem będą Czechy.

Niemcy – Słowenia 2:3 (34:32, 20:25, 25:19, 21:25, 12:15)
Niemcy: Fromm (8), Krick (1), Schott (14), Kampa (1), Brehme (10), Hirsch (18), Steuerwald (libero) oraz Reichert (11), Böhme (5), Karlitzek (12), Zimmermann (1) i Zenger (libero)
Słowenia: T. Stern (20), Pajenk (15), Kozamernik (4), Vincic (4), Urnaut (14), Cebulj (25), Kovaćić (libero) oraz Gasparini (1), Štalekar (1)Z. Stern i Ropret (1)