Wielki mecz Cerrad Enea Czarnych Radom! Resovia bez zdobytego seta w hali MOSiR!

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom w poniedziałkowy wieczór (10 lutego), stanęli na wysokości zadania! Podopieczni Roberta Prygla w trzech setach ograli Asseco Resovię Rzeszów! Zwycięstwo w hali MOSiR w Radomiu, pozwoliło Wojskowym na awans na 8. miejsce w tabeli PlusLigi. MVP meczu wybrany został amerykański przyjmujący, Brenden Sander!

Podopieczni Roberta Prygla po serii trzech porażek z rzędu, wreszcie zasmakowali zwycięstwa! Cerrad Enea Czarni Radom w ramach 24. kolejki PlusLigi, podejmowali 10 lutego w hali MOSiR ekipę Asseco Resovii Rzeszów. Mecz dla obu drużyn, był szansą na powrót do pierwszej ósemki zespołów w tabeli. Górą z meczu w Radomiu, wyszli gospodarze!

Pojedynek rozpoczął się od "zmasowanych", a co najważniejsze skutecznych ataków Cerrad Enea Czarnych Radom! Drużyna Wojskowych przy wspaniałym dopingu własnych kibiców, w każdej akcji premierowego seta, walczyła o każdą piłkę. Podopieczni Roberta Prygla imponowali skutecznością w ataku, ale kluczem do zwycięstwa był element bloku. Rzeszowianie przegrali pierwszą partię 25:15.

Dwie kolejne osłony były tylko przypieczętowaniem wspaniałej dyspozycji sportowej, radomskiej drużyny. Zespół Wojskowych rozgrywał tego wieczora niezwykły mecz. Prym w ataku wiedli Brenden Sander oraz Karol Butryn, których rywale nie byli w stanie skutecznie zatrzymać na skrzydłach. Bardzo dobrze prowadzona gra przez Michała Kędzierskiego, sprawiała że sztab trenerski gości nie był w stanie "rozczytać" rozgrywającego WKS-u.

Cerrad Enea Czarni Radom wygrali drugiego seta 25:17, a w trzeciej odsłonie meczu postawili przysłowiową kropkę "nad i", triumfując 25:19, a w całym spotkaniu 3:0. MVP meczu przez komisarza zawodów, wybrany został przyjmujący gospodarzy Brenden Sander, który w meczu zdobył 18 punktów. O jedno "oczko" więcej dla zespołu z Radomia zdobył atakujący - Karol Butryn.

Zwycięstwo za trzy punkty pozwoliło Cerrad Enea Czarnym Radom na awans w ligowej tabeli! Wojskowi przesunęli się z 13. na 8. lokatę w rozgrywkach, dzięki czemu ponownie włączyli się w grę o play-off w sezonie 2019/2020! Kolejny mecz Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrają w sobotę (15 lutego), kiedy to w hali MOSiR zamelduje się wicemistrz Polski i obecny lider PlusLigi - Verva Warszawa Orlen Paliwa.

Cerrad Enea Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:15, 25:17, 25:19)