Seria zwycięstw trwa! Historyczny set w Suwałkach i komplet punktów Wojskowych!

Cerrad Enea Czarni Radom z czwartym, ligowym zwycięstwem z rzędu! Podopieczni Roberta Prygla wygrali na wyjeździe z MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1! Warto podkreślić, że drugi set trwał dokładnie 59 minut i zakończył się zwycięstwem Wojskowych 44:42. MVP meczu wybrany został atakujący radomskiego zespołu, Karol Butryn, który w spotkaniu w Suwałki ARENA zdobył 35 punktów!

Obie drużyny do pojedynku w Suwałki Arena podeszli po serii trzech zwycięstw z rzędu. Ślepsk Malow Suwałki pokonał kolejno PGE Skrę Bełchatów, Indykpol AZS Olsztyn oraz Aluron Virtu CMC Zawiercie. Cerrad Enea Czarni Radom z kolei po dwóch zwycięstwach u siebie z Asseco Resovią Rzeszów i Vervą Warszawa Orlen Paliwa, w Suwałkach zameldowała się jeszcze dodatkowo po triumfie na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem.

Mecz rozgrywany był przed kompletem publiczności, która od pierwszych piłek nie mogła narzekać na brak siatkarskich emocji. Premierowa partia pojedynku, została zapisana na konto Cerrad Enea Czarnych Radom. Absolutnym liderem zespołu z Radomia w ataku, był Karol Butryn, któremu bezgranicznie ufał rozgrywający Michał Kędzierski. Drużyna z Suwałk długo goniła wynik, ale to ostatecznie Wojskowi sięgnęli po triumf w pierwszym secie - 25:23.

Drugi set zapisze się wielkimi literami w historii polskiej siatkówki! Wspomniana partia trwała bowiem 59 minut! Początek drugiej odsłony meczu, lepiej rozpoczęli gospodarze. Ślepsk Malow Suwałki, wciąż jednak nie mógł znaleźć skutecznej recepty, na zatrzymanie w ataku Karola Butryna, który systematycznie zdobywał punkty na skrzydłach. W decydującym momencie seta, na dwupunktowe prowadzenie wyszli siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom (21:19). Podopieczni Andrzeja Kowala odrobili stratę i doprowadzili do walki na przewagi (24:24). Ta z kolei zakończyła się dopiero wynikiem 44:42! Ostatecznie ręce w geście zwycięstwa wznieśli po punktowym ataku Karola Butryna, siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom.

W trzeciej partii Ślepsk Malow Suwałki udowodnił, że przed własną publicznością nie poddaje się w żadnym pojedynku. Biało-niebiescy po przegranych dwóch setach, odnieśli zwycięstwo w kolejnej odsłonie, triumfując 25:22. Ostatnie słowo w tym pojedynku należało jednak do drużyny Wojskowych. Radomianie nie pozwolili sobie wyrwać kompletu punktów, wygrywając czwartego seta 25:21, a całe spotkanie 3:1!

Dla Cerrad Enea Czarnych Radom to czwarte zwycięstwo z rzędu. Dzięki wygranej podopieczni Roberta Prygla ponownie wspięli się w ligowej tabeli, awansując na 6. lokatę. Kolejnym przystankiem w walce o ligowe punkty będzie Bełchatów. Pojedynek z PGE Skrą zaplanowany został na 6 marca (piątek). Pojedynek rozpocznie się o godzinie 17:30. Mecz pokazany zostanie przez telewizję Polsatu Sport.

Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:25, 42:44, 25:22, 21:25)
MVP: Karol Butryn (Cerrad Enea Czarni Radom)
Ślepsk Malow Suwałki: Tuaniga 1, Bołądź 24, Szerszeń 18, Rohnka 1, Takvam 9, Sapiński 8, Filipowicz (libero) oraz Stańczak (libero), Szwaradzki 4, Rudzewicz 1, Klinkenberg 8, Gonciarz 1, Siek
Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski 2, Butryn 35, Sander 18, Włodarczyk 10, Pajenk 12, Boruch 2, Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Firszt, Protopsaltis, Grzechnik 1