Hala MOSiR w Radomiu z dużym planem rozbudowy!

Środowisko sportowe wciąż czeka na wybudowanie nowej hali sportowej w Radomiu. Prace nad nowym obiektem w naszym mieście w opinii władz naszego miasta idą zgodnie z planem, ale jak się udało nam dowiedzieć, w najbliższych dniach zostanie podjęta decyzja w sprawie rozbudowy również hali MOSiR przy ul. Narutowicza 9!Cerrad Enea Czarni Radom sezon 2019/2020 mają już oficjalnie zakończony. Decyzją władz Polskiej Ligi Siatkówki S.A. z powodu panującej pandemii dalsze rozgrywanie meczów w PlusLidze nie jest możliwe. – To były dla nas bardzo trudne decyzje. Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska.  – mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. 

Jak się okazuje, w nowym sezonie PlusLigi, siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom mogą rozpocząć w odświeżonej hali MOSiR przy ul. Narutowicza 9. Wprawdzie w Radomiu trwają wzmożone prace nad nowym obiektem sportowym przy ul. Struga, pojawił się pomysł by hala MOSiR, z której korzystają dwa jeszcze inne kluby w naszym mieście, została rozbudowa.

Jak wiemy, nie tak dawno hala MOSiR przeszła gruntowny remont elewacji oraz wewnątrz budynku. Prace teraz mają wyraźnie zostać rozszerzone. Mówi się o powiększeniu trybuny od ul. Chałubińskiego, a co za tym idzie, zwiększenie pojemności miejsc siedzących w hali!Wszystko za sprawą firmy Zbuduj To Sam S.A, która wysłała w ostatnich dniach propozycję dalszej współpracy z MOSiR-em. Firma chce nie tylko dokończyć swoje prace z halą, ale również chce podjąć się nowej budowy konstrukcji dachu oraz rozbudowy trybuny od ul. Chałubińskiego.  Firma Zbuduj To Sam S.A, oszacowała że prace nad budową "nowej trybuny" oraz dachu, potrwały by do końca września 2020 roku. Hala MOSiR wzbogaciła by się tym samym o tysiąc nowych krzesełek, które na pewno zwiększyłyby frekwencję na meczach ligowych Cerrad Enea Czarnych Radom.

Cerrad Enea Czarni Radom przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli by w historycznej dla radomskiej siatkówki hali na Sadkowie. Planowany start przygotowań szacowany jest na drugą część sierpnia 2020 roku.