Nowy libero drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom!

Siatkarz Radomskiego Centrum Siatkarskiego, Maciej Nowowsiak podpisał kontrakt z drużyną Cerrad Enea Czarnych Radom! 19-letni zawodnik gra na pozycji libero, a w tym roku ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale.Nowy zawodnik Cerrad Enea Czarnych Radom urodził się 20 września 2001 roku. Swoje pierwsze kroki w siatkówce stawiał w zespole SKPS Dunajec Nowy Sącz. Kolejnym przystankiem młodego siatkarza był Radom, gdzie w sezonie 2018/2019 rozpoczął swoją przygodę z zespołem RCS Czarnych. Trenerami 19-letniego siatkarza byli Arkadiusz Sawiczyński oraz Andrzej Sitkowski.

W tym roku Maciej Nowowsiak ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale. Jako reprezentant Polski sięgnął m.in. po Mistrzostwo Europy Wschodniej (EVVZA). W sezonie 2019/2020, 19-letni libero bronił barw SMS-u Spała w rozgrywkach drugiej ligi oraz TAURON 1.Liga.

- Bardzo się cieszę, z podpisanego kontraktu z zespołem Cerrad Enea Czarnych Radom. To dla mnie duże wyróżnienie, że w nadchodzący sezonie będę mógł grać w PlusLidze w barwach drużyny Wojskowych. To również dla mnie dodatkowa motywacja do dalszej pracy i rozwoju. - powiedział Maciej Nowowsiak, nowy zawodnik Cerrad Enea Czarnych Radom.

Maciej Nowowsiak jest już dziesiątym siatkarzem zakontraktowanym na nowy sezon w PlusLidze. O miejsce w składzie 19-letni siatkarz będzie rywalizować z Mateuszem Masłowskim, dla którego rozgrywki 2020/2021 będą drugim sezonem w barwach Cerrad Enea Czarnych Radom.

Kariera sportowa Macieja Nowowsiaka:
- SKPS Dunajec Nowy Sącz
2017/2018 – 2019/2020 – SMS Spała
2018/2019 – 2019/2020 – RCS Czarni Radom / SMS Spała

Drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom na sezon 2020/2021:

Rozgrywający: Michał Kędzierski
Środkowi: Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik, Dawid Dryja 
Przyjmujący: Bartosz Firszt, Brenden Sander, Lucas Eduardo Lóh
Atakujący: Daniel Gąsior
Libero: Mateusz Masłowski, Maciej Nowowsiak

Sztab trenerski:
I trener: Robert Prygiel
II trener: Dima Skoryy
Statystyk: Krzysztof Michalski
Trener przygotowania motorycznego: Kuba Szyszka
Fizjoterapeuta: Aleksandra Skalska