Drużyna Michała Kubiaka lepsza w sparingowej potyczce reprezentacji Polski!

"TEAM MICHAŁ" pokonał "TEAM FABIANA" 2:1 (22:25, 25:20, 25:22) w rozegranym w Łodzi sparingowym meczu. W składzie Michała Kubiaka mogliśmy oglądać zawodnika Cerrad Enea Czarnych Radom, Dawida Konarskiego.

W związku z decyzją reprezentacji Estonii o odwołaniu przyjazdu do Polski, Biało-Czerwoni zdecydowali się rozegrać mecze wewnętrzne, w tych samych dniach i porach, czyli w niedzielę i poniedziałek, 26 - 27 lipca o 20:00 i 18:00 (transmisje w Polsacie Sport). Niezależnie od wyniku rozerane zostaną trzy sety. Od imion swoich kapitanów drużyny nazwane zostały roboczo Team Michał i Team Fabian. Przewodzić zespołom będą asystenci trenera Vitala Heynena Sebastian Pawlik (Team Michał) i Michał Mieszko Gogol (Team Fabian), natomiast reszta sztabu będzie wspomagać obie drużyny.

TEAM MICHAŁ: Michał Kubiak, Tomasz Fornal, Karol Kłos, Dawid Konarski, Marcina Komenda, Bartosz Kwolek, Nowakowski, Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski, Paweł Zatorski

TEAM FABIAN: Fabian Drzyzga, Bartosz Bednorz, Norbert Huber, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Nowakowski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek

Dzisiejsze, wyjątkowe pod każdym względem spotkanie rozpoczęło się od skutecznego ataku z lewego skrzydła Bartosza Bednorza (1:0). Efektownym, potrójnym blokiem na Arturze Szalpuku popisali się siatkarze drużyny Michała Kubiaka (4:3), zaś środkowy drużyny Fabiana, Norbert Huber, zdobył dla swojego zespołu pierwszy punkt bezpośrednio z zagrywki (6:6). Tomasz Fornal sprytnie obił blok przeciwników (9:9), a Michał Kubiak zdecydował się kiwnąć piłkę lewą ręką (13:13). Pojedynczy blok Bartosza Kurka wyprowadził drużynę Fabiana na dwupunktowe prowadzenie (15:13), niestety oba zespoły popełniały stosunkowo dużo błędów w polu serwisowym. Trener Sebastian Pawlik zdecydował się poprosić o przerwę dla zespołu Michała Kubiaka, gdy straty do rywali wzrosły do trzech oczek (18:15), dzięki chwili odpoczynku jego podopieczni szybko doprowadzili do wyrównania wyniku (18:18). Na lewym skrzydle po raz kolejny zapunktował przyjmujący drużyny Fabiana, Bartosz Bednorz (22:20), który zakończył też pierwszą partię spotkania, tym razem po mistrzowsku atakując z szóstej strefy w dziewiąty metr boiska (25:22).

Drugi set rozpoczął się od skutecznych zagrań zawodników drużyny Michała (2:0), chwilę później zza linii dziewiątego metra zapunktował też atakujący Dawid Konarski (4:1). Zerwane ataki Bartosza Bednorza i Norberta Huberta pozwoliły drużynie Michała Kubiaka zbudować pięciopunktową przewagę (8:3), która po chwili urosła już do siedmiu oczek, właśnie za sprawą ataków kapitana Kubiaka (12:7). Atakiem ze środka siatki kolejny punkt zdobył Karol Kłos (13:6), zaś trener Sebastian Pawlik po raz drugi w dzisiejszym spotkaniu zdecydował się przeprowadzić podwójną zmianę, wpuszczając Macieja Muzaja oraz Marcina Komendę w miejsce Dawida Konarskiego i Grzegorza Łomacza (16:8). Szansę na zaprezentowanie się na boisku otrzymał też Bartosz Kwolek, zmieniając na pozycji przyjmującego Tomasza Fornala (17:10). W drugim secie siatkarze Sebastiana Pawlika widocznie dominowali nad rywalem, nie pozwalając wydrzeć sobie wypracowanej przewagi (20:13), raz po raz punktując na skrzydłach (22:16). Zawodnicy drużyny Fabiana zdołali w imponujący sposób obronić cztery piłki setowe (24:20), jednak ostatecznie to siatkarze teamu Michała rozstrzygnęli losy drugiej partii na swoją korzyść (25:20).

Początek rozstrzygającej partii upłynął pod znakiem walki punkt za punkt (2:2), w drużynie Michała Kubiaka na zagrywce pomylił się Bartosz Kwolek (4:4), podobny błąd przydarzył się także kapitanowi przeciwnego zespołu, Fabianowi Drzyzdze (6:6). Na lewym ataku po raz kolejny ze świetnej strony zaprezentował się Bartosz Bednorz (9:9), w drużynie rywala tym samym elementem zapunktował też Dawid Konarski (12:12). Trener Michał Mieszko Gogol postanowił wykorzystać pierwszy przysługujący mu czas na żądanie, kiedy podopiecznym Sebastiana Pawlika udało się w końcu odskoczyć na dwa oczka przewagi (16:14). Karol Kłos zaprezentował się w ataku z przesuniętej krótkiej (18:16), w jego zespole po raz trzeci doszło też do podwójnej zmiany (20:19). Jan Nowakowski zdobył dla drużyny Fabiana punkt na wagę kolejnego remisu w trzeciej partii (21:21), jednak dobre zagrywki Macieja Muzaja, który pojawił się na zmianie, pozwoliły ponownie wyjść na prowadzenie drużynie Michała Kubiaka (24:21), która finalnie mogła cieszyć się ze zwycięstwa w trzecim secie i jednocześnie całym spotkaniu (25:22).

Team Michał: Łomacz Konarski, Piotr Nowakowski, Kłos, Kubiak, Fornal, Zatorski (L) - Muzaj, Komenda, Kwolek
Trener: Sebastian Pawlik

Team Fabian: Drzyzga, Kurek, Huber, Jan Nowakowski, Szalpuk, Kurek, Bednorz, Wojtaszek (L)
Trener: Michał Mieszko Gogol