Pierwszy sprawdzian Cerrad Enea Czarnych Radom

Cerrad Enea Czarni Radom mają za sobą pierwszy sparing przed sezonem 2020/2021. Wojskowi w czwartek (6 sierpnia) zmierzyli się z MKS-em Będzin. Pojedynek w hali sportowej w Sosnowcu zaplanowany został na cztery sety, a spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Cerrad Enea Czarni Radom do pojedynku z MKS-em Będzin podeszli bez dwóch zawodników. W składzie Roberta Prygla zabrakło Brendena Sandera, który przebywa jeszcze po przylocie z USA na kwarantannie oraz Bartłomieja Grzechnika. W jego miejsce powołany został wychowanek RCS Czarnych Radom, Kuba Sadkowski.

Starcie w hali sportowej w Sosnowcu lepiej rozpoczęło się dla Wojskowych. Radomianie triumfowali w premierowej 25:20. Dwa kolejne sety padły łupem gospodarzy. Będzinianie wygrali kolejno 25:23 oraz 25:22. W czwartej odsłonie podopieczni Roberta Prygla ponownie mogli unieść ręce w geście zwycięstwa. Cerrad Enea Czarni Radom wygrali 25:16 i cały mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Szkoleniowiec Cerrad Enea Czarnych Radom miał możliwość pierwszy raz sprawdzić wszystkich swoich zawodników. - Przede wszystkim bardzo się cieszymy, że udało się zagrać pojedynek w tej trudnej sytuacji. Rozegraliśmy cztery sety, tak jak się umawialiśmy. Na tym etapie nigdy wynik nie jest najważniejszy, ale zawsze chcemy grać o zwycięstwo. Dziś każdy z moich zawodników dostał szansę i muszę przyznać, że mamy bardzo wyrównany zespół. Przed nami jeszcze wiele pracy i już jutro kolejny mecz towarzyski. - powiedział Robert Prygiel, trener drużyny Wojskowych.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Cerrad Enea Czarnych Radom był Dawid Konarski, który zapisał na swoje konto 10. punktów. Po 9. punktów zdobyli Dawid Dryja, Lucas Loh oraz Bartosz Firszt. W piątek (7 sierpnia) w Zduńskiej Woli, Cerrad Enea Czarni Radom rozegrają drugi mecz kontrolny. Tym razem przeciwnikiem będzie PGE Skra Bełchatów.

MKS Będzin – Cerrad Enea Czarni Radom 2:2 (20:25, 25:23, 25:22, 16:25)
MKS Będzin: Sobański (11), Gawryszewski (3), Pontes (1), Schmidt (6), Faryna (19), Rodrigues (2), Gregorowicz (libero) oraz Makowski (1), Ratajczak (1), Boborwski (2), Santana (7), Godlewski (5)
Cerrad Enea Czarni Radom: Ostrowski (5), Gąsior (7), Yosifov (5), Zrajkowski (1), Pasiński (2), Firszt (9), Nowowsiak (libero) oraz Dryja (9), Konarski (10), Loh (7), Sadkowski (2), Kędzierski (5), Masłowski (libero)