Wygrana inauguracja Wojskowych. Kolejny mecz również w Radomiu!

Cerrad Enea Czarni Radom udanie zainaugurowali rozgrywki 2020/2021 w siatkarskiej PlusLidze mężczyn! Podopieczni Roberta Prygla wygrali we własnej hali z Indykpol AZS-em Olsztyn 3:2. MVP meczu pierwszy raz w tym sezonie wybrany został atakujący Cerrad Enea Czarnych Radom, Dawid Konarski. W poniedziałek (14 września) radomianie rozpoczną przygotowania do kolejnego starcia w PlusLidze.

Po 184 dniach kibice w Radomiu ponownie mogli obejrzeć siatkarzy Cerrad Enea Czarnych! 12 września 2020 roku w hali MOSiR Radom przy ul. Narutowicza 9, podopieczni Roberta Prygla w ramach 1.kolejki PlusLigi podejmowali Indykpol AZS Olsztyn.

Oba zespoły przed nowymi rozgrywkami zostały bardzo mocno przebudowane. Lepiej spotkanie w hali MOSiR-u rozpoczęli gospodarze, którzy w imponującym stylu rozpoczęli zmagania w nowym sezonie. Wojskowi wygrywali premierową odsłonę 25:17. Dwa kolejne sety padły łupem ekipy z Olsztyna. Podopieczni Daniela Castellaniego wygrali kolejno partie 25:23 oraz 25:19. Na lidera zespołu Indykpolu wyrastał atakujący Damian Schluz.

W czwartej partii sobotniego pojedynku, Cerrad Enea Czarni Radom odwrócili losy spotkania. Wojskowi zwyciężyli 25:21 i doprowadzili do tie-breka. W decydującym secie Cerrad Enea Czarni Radom zwyciężyli 15:13, pieczętując tym samym zwycięstwo w całym spotkaniu 3:2. MVP Meczu wybrany został Dawid Konarski, który w całym meczu zdobył 21 punktów.

- Ogromnie się cieszę z tego zwycięstwa i gratuluję swojej drużynie. Będzie to bardzo ważne dla nas na przyszłość. Dla tej nowej drużyny takie zwycięstwo będzie bardzo ważne mentalnie.  - powiedział po meczu, skzoleniowiec Robert Prygiel. - Na pewno trzeba docenić nasza grę w całym tym spotkaniu, a przede wszystkim zwycięstwo. Pierwsze mecze nowego sezonu są zawsze bardzo ciężkie, tym bardziej po takiej długiej przerwie. Wszyscy nie mogliśmy się tego doczekać. - powiedział z kolei MVP meczu, Dawid Konarski.

Bardzo dobry mecz zaliczyli również Dawid Dryja (13 punktów), Brenden Sander (14 punktów) oraz Bartosz Firszt (15 punktów). Teraz przed Cerrad Enea Czarnymi Radom pojedynek z Treflem Gdańsk. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę (20 września) o godzinie 20:30 w hali MOSiR Radom.

Cerrad Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:17, 23:25, 19:25, 25:21, 15:13)
MVP: Dawid Konarski (Cerrad Enea Czarni Radom)
Cerrad Enea Czarni Radom: Dryja (13), Kędzierski (1), Konarski (21), Josifow (9), Sander (13), Firszt (15), Masłowski (libero) oraz Gąsior, Zrajkowski i Pasiński
Indykpol AZS Olsztyn: Concepcion (3), Andringa (17), Schulz (21), Droszyński (3), Teryomenko (6), Żaliński (7), Gruszczyński (libero) oraz Woch (4), Stępień, Kapica, Schott (7) i Poręba