Pierwsza gorycz porażki Cerrad Enea Czarnych Radom

Po zwycięskiej inauguracji sezonu 2020/2021 w 2. kolejce siatkarskiej PlusLigi mężczyzn, Cerrad Enea Czarni Radom przed własną publicznością podejmowali ekipę z Gdańska. Trefl okazał się zespołem lepszym, wygrywając w hali MOSiR w Radomiu w trzech partiach. MVP meczu wybrany został atakujący gości, Mariusz Wlazły.

Nie tak zapewne wyobrażali sobie pojedynek w hali MOSiR siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom. Podopieczni Roberta Prygla do 2. kolejki w PlusLidze, podchodzili podbudowani zwycięstwem nad zespołem Indykpol AZS-u Olsztyn. Z kolei niedzielny rywal Wojskowych - Trefl Gdańsk, w Radomiu zaliczył swój pierwszy pojedynek w sezonie 2020/2021.

Mecz w radomskiej hali sportowej lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy po serii udanych akcji ofensywnych wyszli na czteropunktowe prowadzenie (8:4). W kolejnych wymianach podopieczni Michała Winiarskiego poprawili swoją skuteczność na siatce, dodatkowo zatrzymując blokiem zawodników Cerrad Enea Czarnych Radom. Trefl Gdańsk nie tylko odrobił stratę do przeciwnika, ale po serii udanych zagrań objął prowadzenie (16:12). Wojskowi nie zdołali w tej partii nawiązać już skutecznie rywalizacji, przegrywając premierowego seta 25:19.

W drugiej odsłonie niedzielnego meczu mieliśmy więcej emocji. Radomianie podrażnieni porażką w pierwszym secie ze zdwojoną motywacją, walczyli zaciekle o każdą piłkę. Przy stanie (17:18) dla Trefla Gdańsk, punkt ze skrzydła dla gości zdobył Bartłomiej Lipiński. Chwilę później Bartosz Firszt nie poradził sobie w ataku z sytuacyjnej piłki i drużyna Michała Winiarskiego objęła prowadzenie (20:17). Mimo dużej waleczności, radomianie nie zdołali wyrównać w tym secie, przegrywając drugą odsłonę (25:21).

W trzeciej partii Trefl Gdańsk postawił przysłowiową "kropkę nad i", oddając Cerrad Enea Czarnym Radom zaledwie 11. punktów. Dla Trefla był to pierwszy mecz w sezonie 2020/2021, w którym od razu "zgarnęli" komplet punktów. Podopieczni Roberta Prygla po zwycięstwie na inaugurację rozgrywek, tym razem musieli pierwszy raz w sezonie zasmakować goryczy porażki.

Przed Cerrad Enea Czarnymi Radom teraz tydzień czasu na przygotowanie do kolejnego pojedynku. Już 27 września rywalem WKS-u, będzie na wyjeździe Ślepsk Malow Suwałki. Najskuteczniejszymi zawodnikami Cerrad Enea Czarnych Radom podczas pojedynku z Treflem Gdańsk byli: Dawid Konarski - 12 punktów oraz Dawid Dryja - 8 punktów.

Cerrad Enea Czarni Radom - Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 21:25, 11:25)
MVP: Mariusz Wlazły
Cerrad Enea Czarni Radom: Dryja (8), Kędzierski, Konarski (12), Josifow (6), Sander (5), Firszt (4), Masłowski (libero) oraz Pasiński (1)
Trefl Gdańsk: Lipiński (11), Wlazły (16), Janusz (3), Reichert (10), Mordyl (3), Crer (11), Olenderek (libero) oraz Kozub i Sasak